Tag Archives: почитување

(ВИДЕО) ЗА ПРИМЕР – Видео од една градинка во Јапонија го обиколи светот: Што можеме да научиме од нив?

Потоа во кадар влегува девојче кое глуми мајка со бебе и другар од групата и отстапува место По видео снимките од јапонските навивачи како се’ чистат по себе на стадионот во Катар, додека светот гледа, сега на социјалните мрежи кружи видео од градинка во оваа земја. Тоа покажува како децата …

Повеќе »

Три прашања кои секој ден си ги поставуваат луѓето во среќни бракови!

Луѓето во долгогодишни врски и бракови комуницираат секој ден. Но, за тоа какви прашања си поставуваат и што всушност одговараат многу зависи квалитетот на нивниот однос. Дали можеби ви е познат ваков тек на разговор? – Како беше на работа? – Добро. – Како ти беше тебе на работа? – …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТИЕ СЕ УНИКАТНИ! Јапонците ги почитуваат правилата на улицата дури и во моменти на најголемо лудило, снимката од прославата е величествена!

Навивачите на Јапонија вчера имаа причина да слават бидејќи ја победија Германија на Светското првенство во Катар, а прославата траеше до доцна во ноќта и во оваа азиска земја. Јапонските навивачи излегле на улиците да ја прослават победата и пресвртот на нивната репрезентација против еден од најголемите фаворити на турнирот …

Повеќе »

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е поинаку, па снаите и свекрвите добро се согласуваат. Советничката за парови, Леслин Кантнер, објаснила како да се биде совршена свекрва која ќе има најубав однос со синот и снаата. – Прво – никогаш не го …

Повеќе »

Како луѓето ПОВЕЌЕ ДА ВЕ ПОЧИТУВААТ: Овие седум трикови можат да ја променат сликата за вас

Со неколку совети ќе стекнете поголема почит кај околината Луѓето кои сакаат околината да ги набљудува со почит се обидуваат да си го направат гласот погруб, ракувањето посилно и секогаш да го изразат своето искрено мислење. Несомнено, со помош на овие методи ќе делувате како посилна и постабилна личност, но …

Повеќе »

Мали совети кои можат многу да значат во бракот: Имајте на ум дека никој не е совршен

Многу парови ги започнуваат љубовните врски мислејќи дека ги очекуваат само среќни моменти. Истото важи и за многумина кои стапуваат во брак. Порано или подоцна, повеќето од нив сфаќаат дека љубовните врски не се само мед и млеко, туку сериозно ангажирање. Всушност, кога ќе размислите за тоа, ништо вредно не …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊЕ – МИСТЕРИЈАТА Е КОНЕЧНО РЕШЕНА: Еве зошто ПОМЛАДИТЕ мажи сакаат постари жени!

Во денешно време е многу  вообичаено помладите мажи да уживаат во друштво на постари жени, а сега е објаснето и која е причината Познато е дека на односот меѓу помлад маж и постара жена се гледа сосема поинаку отколку кога ситуацијата е обратна. Сепак, според истражувањата, постојат повеќе од оправдани …

Повеќе »

Брачен живот: Кои работи мора засекогаш да ги заборави ОМАЖЕНАТА ЖЕНА?

Колку се менува животот на жената кога ќе се омажи? Речиси секоја жена сонува за совршен брак и семејство. За да го постигнете тоа, потребно е правилно да ги поставите приоритетите, односно да заборавите на некои работи што сте ги правеле пред брак. Се разбира, истите правила важат и за …

Повеќе »

Пет причини зошто мажите ја ОСТАВААТ жената која ја сакаат

Врските понекогаш се непредвидливи. Можно е да бидете во неверојатна врска со човек кој не покажува ништо друго освен обожување, само еден ден да се разбудите и да сфатите дека тој однос повеќе не го интересира. Пред повеќето мажи да донесат таква одлука, тие ќе го разгледаат секој аспект од …

Повеќе »