(ВИДЕО) Серена и Венус Вилијамс животот „го преточиле“ во филм – Улогата на таткото му припаднала на славен глумец!

Серена и Венус Вилијамс одлучиле својот живот да го претворат во филм…
Познатите тенисерки, кои го одбележаа женскиот тенис, одлучија на сите да им покажат како им поминал животот.
Таткото на Серена и Венус Вилијамс во филмот „Кралот Ричард“ ќе го толкува славниот Вил Смит. Филмот зборува за тоа колку беше пресудна улогата на Ричард Вилијамс во животот на Серена и Венера, кои се едни од најдобрите тенисери во историјата на белиот спорт.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams)


Ричард дискутира за своите идни визии за своите деца
– Имаме идни доктори, адвокати и неколку тениски sвезди во оваа куќа. Следниот чекор што ќе го направите не само што ќе ве претставува вас, туку ќе ја претставува и секоја мала црномуреста на Земјата.


Серена секогаш велела дека улогата на нејзиниот татко е најважна во нејзината кариера
– Тој беше најважната личност во мојата кариера. Се’ започна со идеја. Тоа беше негова идеја. Тоа го промени спортот. Ја промени историјата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Venus Williams (@venuswilliams)

Главните улоги покрај Вил Смит ги толкуваат Санија Синдни, која го толкува ликот на Венус Вилијамс, додека Деми Синглтон го толкува ликот на Серена. Режисер на филмот е Реиналд Маркус Грин, а сценариото го напиша Зак Баилин. Премиерата е закажана за 19. август.

Фото: Принтскрин/Youtube/Warner Bros.Pictures

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден пред 5 години почина еден од најголемите македонски филмски режисери и сценаристи Кирил Ценевски

Кирил Ценевски е роден во Крива Паланка на 28 јануари 1943 година. Тој беше истакнат …