Tag Archives: венус вилијамс

(ВИДЕО) Серена и Венус Вилијамс животот „го преточиле“ во филм – Улогата на таткото му припаднала на славен глумец!

Серена и Венус Вилијамс одлучиле својот живот да го претворат во филм… Познатите тенисерки, кои го одбележаа женскиот тенис, одлучија на сите да им покажат како им поминал животот. Таткото на Серена и Венус Вилијамс во филмот „Кралот Ричард“ ќе го толкува славниот Вил Смит. Филмот зборува за тоа колку …

Повеќе »

(ФОТО) Овие спортски суперѕвезди тврдат дека својот успех му го должат на веганството

Минаа деновите кога фитнес силата се поврзувала со јадење месо. Некои истражувања го поддржуваат тврдењето дека исхраната на база на билки, вклучително и веганството, може да ги подобри атлетските перформанси. Не верувате во тоа? Еве неколку имиња од светот на спортот кои се откажаа од месото и тврдат дека својот …

Повеќе »

УС Опен 3. ден: Надал помина, Циципас и Тим се збогуваа со Њујорк – Федерер и Новак денес пред нови предизвици…

  Day 3 is almost here! Featuring Roger, Novak, Serena + more!#USOpen pic.twitter.com/iTIDLV5R0d — US Open Tennis (@usopen) August 28, 2019 Вчерашниот втор ден на УС Опен повторно ќе остане запамтен по елиминацијата на носителите како Стефанов Циципас и Димоник Тим, додека Надал и Кириос без убедливи во своите мечеви. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Платен мир: Тенисерката се договорила со семејството на загинатиот и ја избегнала вината!?

Познатата тенисерка не била виновна за сударот кој се случил, но сепак се договорила вонсудски, иако не е познато за кој износ станува збор. Американската тенисерка Венус Вилијамс се договорила со семејството на човекот кој загинал во сударот во кој и таа учествувала, пренесува CNN. Во несреќата, во јули 2017. …

Повеќе »