Tag Archives: Серена Вилијамс

(ФОТО) Серена Вилијамс со новата фотографија насмеала многумина: БЕБЕТО Е НАПРЕД ИЛИ НАЗАД?

Пензионираната тенисерка Серена Вилијамс неодамна објави фотографии кои насмеа многумина ширум светот. View this post on Instagram A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) Поранешната тенисерка моментално престојува во Италија, ужива во другата состојба, а во неодамнешната објава на Инстаграм ја искористи можноста да се пошегува на себе. Таа ги …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИСТИГНАЛА СО СОПРУГОТ – Серена Вилијамс на Мет Гала го покажала трудничкиот стомак и открила дека го чека своето второ дете

Појавувајќи се на Мет Гала во Њујорк, Серена Вилијамс откри дека е бремена по втор пат покажувајќи го трудничкиот стомак, а на настанот се појави заедно со сопругот Алексис Оханијан. Познатата тенисерка минатата година најави повлекување од тенисот, откривајќи за „Вог“ дека сака да го зголеми своето семејство откако во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Конечно започна пензионерскиот живот на Серена Вилијамс, со атрактивен костим таа најави промени

По пензионирањето, Серена Вилијамс конечно реши да го живее животот максимално.Таа неодамна во својата инстаграм приказна објави фотографии и видеа од летниот одмор, а како што можете да видите од приложениот материјал, поранешната тенисерка одлично се забавува.Танцување, портокалов костим за капење и добро расположение се се што и треба за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Серена и Венус Вилијамс животот „го преточиле“ во филм – Улогата на таткото му припаднала на славен глумец!

Серена и Венус Вилијамс одлучиле својот живот да го претворат во филм… Познатите тенисерки, кои го одбележаа женскиот тенис, одлучија на сите да им покажат како им поминал животот. Таткото на Серена и Венус Вилијамс во филмот „Кралот Ричард“ ќе го толкува славниот Вил Смит. Филмот зборува за тоа колку …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс:„Пребарував на интернет за дечкото и дознав дека има деца од порано…“

Серена открила дека не и е едноставно со бизнисмен, коосновач на интернет страницата Редит бидејќи таа е спортистка, а Алексис е деловен тип и дека се потполно спротивни... Тенисерката Серена Вилијамс (38) изјавила дека не знаела дека нејзиниот тогашен дечко, а сега сопруг, Алексис  Оханиан (36) има дете од претходниот …

Повеќе »

ПРЕДЛОГ НА ГЛЕДАЧ НА „ОЧИ ВО ОЧИ“:„Катица да ја крстиме Серена Вилијамс – Серена е наша ние сме серени!“

Во денешното издание на тв емисија на „Очи в очи“ на ТВ 24 ја јави еден гледач со конкретен предлог. Темата веќе и’ не е битна и главно се водеше околу синоќешната лидерска средба и беше преполна со критики… Но, нам ни го сврти вниманието еден гледач со изјавата: „На …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Меган Маркл нема време за кралицата но има за другарка и Серена: Војвотката од Сасекс сама на синоќешното финале на УС Опен!

Кога Меган Маркл беше на Вимлбдон да ја гледа другарка и Серена Вилијамс се’ околу неа мораше да биде празно…Но, на УС Опен на финалниот меч во женска конкуренција во кој играа Серена Вилијамс и Бјанка Андреску имаше обичен третман како и сите присутни… Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, во …

Повеќе »

(ФОТО) ВОЈВОТКИТЕ ОБОЖУВААТ ТЕНИС: Меган и Кејт повторно видени на ВИМБЛДОН, а кога ќе видите што облекле ќе ви стане јасно зошто модните критичари постојано ги фалат!

Се чини дека Меган Маркл многу сака тенис. На Ваимблдон дошла со Кејт Мидлтон и двете војвотки блескале од задоволство. Меган Маркл облекла опуштена комбинација од интересно макси здолниште и бела кошула. Кејт Мидлтон се одлучила за едноставен зелен фустан со златни копчиња и била чиста спротивност на она што …

Повеќе »

(ФОТО) Халеп „ја растури“ Вилијамс и го освои првиот трофеј на Вимблдон

Како најавуваше така и играше – Симона Халеп од првиот до последниот момент на тревникот на Вимблдон поубедлива и подобра од Серена Вилијамс..И, навистина, Симона Халеп покажа дека нема причина за страв кога игра со Вилијамс… Симона Халеп одигра неверојатен меч, нејзиниот најдобар во кариерата, за 56. минути ја победи …

Повеќе »