Tag Archives: улога

(ВИДЕО) Поради улогата на мајката на Стифлер во познатиот филм, актерката спиела со 200. мажи

Џенифер Кулиџ, американската актерка најпозната по улогата на Џенин Стифлер во „Американска пита“ во 1999. година, изјавила дека улогата имала големо влијание врз нејзиниот сексуален живот. Имено, со улогата на популарната мајка на Стифлер, таа го привлекла вниманието на многу љубовници, односно многу „сексуална акција“. „Тој филм со себе донесе …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈГОЛЕМИОТ ЗАВОДНИК СТАНАЛ БЕЗДОМНИК: Морничава фотографија го обиколи интернетот со брзина на светлината! Јавноста во ШОК!

Непрепознатливиот актер завршил на улица како бездомник. Актерот Франо Ласиќ шокирал со новата објава на социјалната мрежа Инстаграм. Имено, на фотографиите еден од најголемите заводници на поранешна Југославија изгледа како бездомник, валкано, искинато и непрепознатливо. Иако многумина за момент останале шокирани, набрзо сфатиле дека ова е нова улога и проект …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОТВОРЕНО со Златко Јовановски: „Додека децата ме исмејуваа мајка ми ме убеди дека ми љубоморат оти сум роден да бидам ѕвезда!“

„Јас знам дека ќе успеам каде и да одам, зашто сум шлакнат и будала, а само таквите успеаваат. Отсекогаш знаев дека ќе имам светска кариера. Како дете се облекував поразлично од врсниците и тие ме исмеваа и ме навредуваа, ама мене мајка ми ме воспитуваше да верувам во себе. Ми …

Повеќе »

(ФОТО) „Се чувствував како месо“: Актерката за непријатното искуство на проба за Троја

Дијана Кругер за „Variety“ зборувала за времето кога се чувствувала како објект во раниот дел од нејзината филмска кариера. Таа открила дека доживеала непријатно искуство за време на пробата на филмот „Троја“ од 2004. година, додавајќи дека „дефинитивно го нашла Вајнштајн од овој свет на самиот почеток“. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата од серијата „Империја“ оди во затвор – Семјуел Л. Џексон побарал помилување за актерот

Семјуел Л. Џексон молел за помилување за актерот Џуси Смолет, која бил осудена на 150. дена затвор за лажирање на напад. Семјуел Л. Џексон и Алфри Вудард биле меѓу познатите личности кои му изразија поддршка на Смолет (39), пред да биде изречена пресудата во четврток, на 10 март. Ѕвездата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен трејлерот за серијата за првите дами на САД: Неверојатни трансформации на три познати актерки

Во срцето на историската драма „Првата дама“ се трите највлијателни први дами на Америка – Мишел Обама, Бети Форд и Елинор Рузвелт. Објавен е трејлерот за првата сезона од серијата, во режија на Сузан Бир, а за еден ден имаше повеќе од 400.000 прегледи. Серијата зборува за американското лидерство низ …

Повеќе »

(ФОТО) СКАНДАЛ – „Она што го побараа од мене беше нехумано и варварско“: Мајката на МОНИКА ЛЕВИНСКИ открила што навистина се случило на ДЕНОТ НА АПСЕЊЕТО

Додека агентите на ФБИ во јануари 1998. година ја притискале да соработува со истрагата на Бил Клинтон, Моника Левински сакала да повика само едно лице: нејзината мајка, Марсија Луис. Сакајќи да го обезбедат нејзиното учество, агентите инсистирале Моника, 24-годишна жена, да не мора да се јавува кај нејзината мајка и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Актерки кои поради улогата се здебелиле до непрепознатливост!

Посветеноста и професионализмот се важни квалитети на најголемите актери. Многу од нив се подготвени за големи трансформации со цел што подобро да се „внесат“ во улогата, а ова се некои од порадикалните промени кај холивудските актерки. Таа е облечена во костим од 45. килограми и изгледаше непрепознатливо. 52-годишната Рене Зелвегер …

Повеќе »

(ВИДЕО) Серена и Венус Вилијамс животот „го преточиле“ во филм – Улогата на таткото му припаднала на славен глумец!

Серена и Венус Вилијамс одлучиле својот живот да го претворат во филм… Познатите тенисерки, кои го одбележаа женскиот тенис, одлучија на сите да им покажат како им поминал животот. Таткото на Серена и Венус Вилијамс во филмот „Кралот Ричард“ ќе го толкува славниот Вил Смит. Филмот зборува за тоа колку …

Повеќе »