Tag Archives: вил смит

Вил Смит ја добил наградата за најдобар актер: Три месеци по инцидентот на Оскарите

Вил Смит ја добил наградата BET… На Вил Смит му беше забрането да присуствува на Оскарите во следните 10 години откако го удри Крис Рок на овогодинешното доделување на Оскарите на 27. март, но тоа не го спречи актерот да освои уште една награда. Вил доби уште едно признание за …

Повеќе »

(ВИДЕО) БОЛНА ИСПОВЕД НА ВИЛ СМИТ КОЈА ШОКИРАЛА МНОГУМИНА: Гледав како ми исчезнуваат ПАРИТЕ и куќата, а проговорил и психоделичното искуство!

Вил Смит гостувал во шоуто на Нетфликс „My Next Guest Needs No Introduction“ (На мојот следен гостин не му треба претставување), чиј водител беше Дејвид Летерман. Шоуто се снимало пред доделувањето на Оскарите, па не се зборувало за инцидент, а Смит меѓу другото раскажал за своето искуство со дрогата и …

Повеќе »

(ФОТО) КРИС РОК СЕ ОГЛАСИЛ ПОСЛЕ ЕДЕН МЕСЕЦ МОЛК: Ова е неговата прва објава на Инстаграм откако доби шлаканица од Вил Смит

Комичарот Крис Рок се огласи на социјалните мрежи по прв пат откако Вил Смит му удри шлаканица на овогодинешното доделување на Оскарите. На својот Инстаграм профил објави промотивна фотографија од својата светска турнеја наречена „Его смрт“, а најави три последователни настапи во Париз. На фотографијата Крис собра повеќе од 100 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џејда проговорила за бракот со Вил Смит: „Не сакав да се мажам, бев под притисок“

Џејда Пинкет Смит по сите скандали кои се случија и по одлуката да му се забрани на Вил Смит да присуствува на Оскарите во следните 10. години, со само една изјава фрли сенка на сите овие настани. Имено, таа еднаш изјавила дека воопшто не сакала да се омажи за Смит. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вил Смит се огласи откако Академијата му забрани пристап до Оскарите на 10. години

ВИЛ СМИТ накратко ја коментираше за Си-Ен-Ен одлуката на Академијата да му забрани пристап до сите нивни настани, вклучително и Оскарите, во следните 10. години. Ја прифаќам и ја почитувам нивната одлука“, рекол тој. Да потсетиме, Академијата попладнево излезе со соопштение за дисциплинската мерка донесена на седница на УО. „Комисијата …

Повеќе »

(ФОТО) Не престануваат реакциите на забраната на Смит за пристап до Оскарите: Холивуд го чекаше ова!

ОТКАКО Академијата за филмски уметности и науки објави дека ќе му забрани на Вил Смит да присуствува на какви било настани на Академијата, вклучително и Оскар, во следните 10. години, корисниците на Твитер продолжуваат да ја коментираат одлуката. „Вил Смит мина речиси 15 години без добар филм. Тие 10. може …

Повеќе »

(ВИДЕО) По ова прашање на новинарот Мел Гибсон веднаш го прекинал интервјуто!

АКТЕРОТ и режисер Мел Гибсон ненадејно го прекинал интервјуто на Fox News откако бил прашан за инцидентот на Оскарите. Гибсон го прекинал интервјуто откако водителот Џеси Вотерс го прашал за конфликтот меѓу Вил Смит и Крис Рок на Оскарите. „Можеби ова го разбирате подобро од другите, со оглед на тоа …

Повеќе »

(ФОТО) На Крис Рок шлаканицата, на Оскарите, ќе му донесе два милиони долари

По шамарот на Вил Смит на Оскарите, Крис Рок ќе заработи повеќе од два милиони долари откако ја распродаде турнејата, а според британски The Sun, многумина се борат за неговото прво интервју по инцидентот. Комичарот бил преплавен со значителни парични понуди за неговото прво интервју, а Опра Винфри и Елен …

Повеќе »

(ФОТО) Кои се последиците од оставката на Вил Смит? Го губи правото на глас на Оскарите, статуетката веројатно не!

По инцидентот на оскаровецот во кој физички го нападна водителот на церемонијата, комичарот Крис Рок, Вил Смит ја напушти Академијата за филмски уметности и науки. Академијата ја прифати неговата оставка. Тој во оставката изјави дека ќе ги прифати сите идни последици кои Комитетот ги смета за соодветни. Но, какви ќе …

Повеќе »