(ВИДЕО) Познатата актерка проговорила за мајчинството: „Тоа е како врска во која сте злоставени“

АМЕРИКАНСКАТА актерка Скарлет Јохансон не се двоуми јавно да проговори за суровата реалност на мајчинството. Јохансон, која е мајка на 8-годишната ќерка Роза и 19-месечен син Космо, неодамна се појави на подкастот на Лорин и Мајкл Бостик, каде искрено зборуваше за тоа како е да се биде мајка на мали деца, пренесува Yahoo! Life.

View this post on Instagram

A post shared by HIM & HER SHOW (@tscpodcast)


„Да се ​​биде мајка и да се воспитуваат деца е навистина тешко“, вели 38-годишната дактерка, осврнувајќи се особено на времето кога нејзината ќерка минувала низ една од најпредизвикувачките фази на растењето.
„Кога Роуз имаше околу две години, мислев дека се е одлично. Немав поим за какви проблеми зборуваат сите други мајки. Но, тоа брзо се смени. Кога таа наполни три години, се чувствував како да сум во емотивно насилна врска, како да сум злоставувана“, додала Јохансон.„Сè е толку интензивно, нема многу смисла. Толку интензивни промени во расположението и уште повеќе заповеди, упорност… Дека е тоа едноставно премногу лудо“, искрено раскажала како го доживеала мајчинството како млада мајка.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Менторската работилница „Што после средно“

Во среда, на 22 мај 2024 година, во кафе-книжарницата Буква, со почеток од 12:00 часот …