Tag Archives: врска

(ВИДЕО) Момче и девојка одлучиле да ги запознаат родителите па ја откриле ВИСТИНАТА – Се’ започнало во ПОРОДИЛИШТЕТО – поради буква!

Ваквите неверојатни љубовни приказни се вистинска реткост Кортни Манкен (26) и Николас Монгузо (26) започнале врска кога имале само 14. години, а кога работите станале посериозни, нивните родители инсистирале да се запознаат едни со други. Мајката не сакала да ја пушти Кортни да оди во куќата на Николас, услов било …

Повеќе »

РАСКИНУВАЊЕТО НЕ Е ВАШ ЛИЧЕН ПОРАЗ – Зошто е подобро да се биде сам отколку борба за погрешна врска!

Дали мислите дека е бесмислено да барате нов партнер или да се биде сам, кога сите, сепак, се исти како вашиот иден – поранешен? Ако одговорот на овие две прашања е ДА, тоа значи дека вашиот партнер ве направил емотивно зависни од него. Со манипулирање, тој успеал да ве убеди …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои се совршен спој а не можат да бидат заедно

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои знаци на Зодијакот совршено се вклопуваат по карактерот и често се споменуваат како идеални парови, но премногу сличности можат да бидат лоша работа, како што е случај во …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈУБАВА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА – ЉУБОВ ПОСИЛНА ОД СЕ: Приказната на Меси и Антонела е НЕВЕРОЈАТНА, а ги поврзува сиромаштијата!

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси и неговата избраничка Антонела Рокузо ја започнаа својата љубовна приказна уште во средно училиште. Денот на вљубените помина но ви ја пренесуваме најубавата љубовна приказна која инспирира. Лионел Меси и неговата сопруга Антонела се вљубиле како деца кога и двајцата биле многу …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ ВО ПАНДЕМИЈА – Се запознале и свршиле во рок од 24. часа: „Почувствував – тој е тој!“

„Седевме покрај реката. Беше совршен летен ден и се подготвував да ја донесам најчудната и најимпулсивната одлука во мојот живот. Предлогот беше совршен, но никогаш не помислив дека толку бргу ќе кажам ДА’ Жена која имала намера да се откаже од средбите преку Интернет, го пронашла совршениот партнер на последната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секое лице во врска треба да го погледне филмот „Малколм и Мари“

Хит филмот на Нетфликс „Малколм и Мари“ е како театарска претстава. Има само двајца актери, дејството се одвива во една куќа и е снимено во црно-бела техника. Всушност, да не беа главните актери – Зендаја и Џон Дејвид Вашингтон, сè ќе беше како да сте заглавени еден час и 46 …

Повеќе »

(ФОТО) Неа и успеало: Бред чекал девет месеци за секс со Џенифер

Џенифер Анистон и Бред Пит започнале да се гледаат во 1998. година, откако нивните агенти договориле состанок за нив. Тие веднаш станале нова златна двојка на Холивуд, а по петмесечна романса, паднала и свршувачка, а свадбата следела во јули 2000 година. Сепак, пет години подоцна, нивниот развод го шокирал светот …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕНИТЕ ПОВЕЌЕ НЕ МОЛЧАТ – Познатата глумица открила ужасни детали од врската со контроверзниот пејач за кои досега молчела: Врската започнала кога таа имала 18., а тој 36. години!

Еван Рејчел Вуд на Инстаграм открила дека Мерилин Менсон ја злоставувал додека биле во врска. „Името на мојот насилник е Брајан Ворнер, попознат во светот како Мерилин Менсон“, ја започна таа својата објава на Инстаграм.   View this post on Instagram   A post shared by Evan Rachel Wood (@evanrachelwood) …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА ОД ЖИВОТОТ: Софија 4. години го лажела момчето дека е НЕВИНА, а тој на првата брачна ноќ открил се и ја направил најлудата работа

Тој по секоја цена сакал да ја постигне својата цел Американецот Џејсон Ботман (34) од Колорадо го опишал своето неверојатно искуство со неговата сопруга Софија во врска со нивната врска, како и бракот. Џејсон бил лудо вљeубен во Софија, но, како што пишува на Фејсбук на форумот „Cheating wife“, тој …

Повеќе »