Tag Archives: злоставување

(ВИДЕО+ФОТО) Злоставуваното момче за кое знае целиот свет доби улога во новиот „Mad Max“

КВЕЈДЕН Бејлс, момчето кое беше малтретирано поради неговото џуџест раст, доби улога во новото продолжение на Mad Max. Оскаровецот Џорџ Милер му даде улога на сега 11-годишното момче во Furiosa, преквел на неговиот блокбастер „Mad Max: Fury Road“ од 2015. година. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА САКАЛ КАСАНДРА, А САКАЛ И ДА МАЛТРЕТИРА! Срцекршачот од шпанската серија е насилник – признал дека ја претепал девојката!

Домашната публика го памети како Игнасио од хит серијата „Касандра“. Освалдо Риос Алонсо, актер со порториканско потекло, остана запаметен по улогата на богат млад човек и неговиот „злобен близнак“, кој се заљубил во Касандра. View this post on Instagram A post shared by Osvaldo Rios-Alonso (@osvaldoriosalonso) Култната улога од 1996. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Популарен музичар 30. години молчел за сексуалното злоставување: „Мајка ми дозна од песната“

Британскиот музичар Маркус Мамфорд открил дека бил сексуално злоставуван како дете, а неговата мајка дознала дури кога го слушнала текстот на неговата песна 30. години подоцна. Фронтменот на Mumford & Sons рекол дека го поминал својот живот со вечно чувство на срам по злоставувањето што го претрпел на шестгодишна возраст, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „I JUST KILLED MY DAD” – Новиот документарец на Нетфликс ја раскажува вознемирувачката приказна за тинејџер кој го убил сопствениот татко

Новиот документарец на Нетфликс „I Just Killed My Dad“ (Јас само што го убив татко ми) ја раскажува вознемирувачката приказна за Ентони Темплет, кој го убил својот татко поради насилството што го трпел со години. Документарниот серијал „I Just Killed My Dad“ ја раскажува приказната за Ентони Темплет, кој го …

Повеќе »

СКАНДАЛ ВО БУНДЕСЛИГАТА – Германски медиуми: Фудбалерот на Борусија обвинет за злоставување на бремената девојка

Тој претходно ја фатил одзади, а потоа ја фрлил на земја. Потоа следеле удари во пределот на стомакот, пишува Bild. Германските медиуми пишуваат дека фудбалерот Нико Шулц е обвинет за тежок прекршок. Членот на Борусија Дортмунд наводно ја малтретирал поранешната девојка додека била бремена, а таа го пријавила во полиција. …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл ја злоставувала малата принцеза Шарлот?

Илјадници обожаватели на британското кралско семејство во светот деновиве го читаат најинтересното четиво оваа година – книгата „Revenge“ (Одмазда) на британскиот новинар Том Бауер, во која Меган Маркл е опишана преку најлошите можни приказни на поранешните колеги, пријатели и таткото на Томас Маркл.Том Бауер, познат британски новинар, посветил неколку месеци …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бил Козби е прогласен за одговорен за сексуално злоставување малолетничка

БИЛ КОЗБИ беше прогласен за одговорен за сексуално злоставување на Џуди Хут, тогаш 16., на имотот на Плејбој во 1975. година. The Guardian објави дека поротата одлучила Козби да и плати отштета на Хут, која сега има 63. години од 500.000 долари. Според англискиот весник, поротата одлучила дека Козби „намерно …

Повеќе »

(ФОТО) Познат оскаровец уапсен за сексуална злоупотреба, ја оставил жртвата во несигурна состојба

Канадскиот режисер и сценарист, добитник на Оскар, Пол Хагис, бил уапсен вчера во Остуна, град во јужна Италија, под обвинение за сексуален напад и тешки телесни повреди, пренесува Hollywood Reporter. Хагис, кој доби Оскар за сценариото за „Девојка од милион долари“, но и ја освои истоимената награда за „Crash“ во …

Повеќе »

СТРАШНО ОТКРИТИЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Речиси 200. католички свештеници со децении злоставувале деца – се спомнуваат 610. малолетници

Бројот на свештеници обвинети за злоупотреба, како и бројот на нивните малолетни жртви во бискупијата Минстер во Западна Германија, е значително поголем отколку што се мислело, се вели во студијата објавена денес таму.Истражувањето траело две години, а го спровела петчлен тим од Универзитетот во Манстер. Резултатите покажуваат дека во периодот …

Повеќе »