Tag Archives: мајчинство

(ФОТО) Најпознатата плус-сајз манекенка позирала потполно гола со синот на градите

Откако пред неколку дена во бикини го покажа своето тело откако се породи, плус-сајз манекенката Ешли Греам за магазинот „Elle“ позираше целосно гола со својот син Исак на градите. Во интервјуто што се најде во новото издание, кое излегува во август, Греам зборуваше за мајчинството. „Имам неколку членови на семејството …

Повеќе »

(ВИДЕО) На Ева Лонгорија не и пречи карантинот: Ужива во времето со синот!

Прекрасната Ева Лонгорија времето од карантинот го минува со семејството. Во изолација, таа се посветила на редовното вежбање и на најубавото, мајчинството. На својот Инстаграм стори таа објавила симпатични снимки како ужива со својот едногодишен син, Сантијаго Бастон. View this post on Instagram Decided to break out some new workout …

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО – УКРАИНСКА МИСИЦА Е ДИСКВАЛИФИКУВАНА ПОРАДИ ГОЛЕМА ТАЈНА: Сега бара да се променат правилата и да бидат малку ПОХУМАНИ!

„Барам промена на правилото“ за „Мис на светот“, објавила Вероника Дидушенко (24), откако започнала кампања на страницата за социјално вмрежување #righttobeamother („право на мајчинство“)“. „Причината поради која не ми беше дозволено да се кандидирам за Мис на светот по освојувањето на Мис Украина во 2018 година беше затоа што бев …

Повеќе »

(ФОТО) БЕШЕ СЕКС СИМБОЛ НО И НАЈЛОША ГЛУМИЦА: Сопругот и почина а таа рекла дека повеќе нема да се мажи! Сега е во среќна врска со една од ѕвездите на „Сексот и градот“!

Американската актерка и манекенка Бо Дерек (63) е родена како Мери Колинс и првично работела како фотомодел, а потоа на аудиција се запознала со режисерот Џон Дерек, нејзиниот иден сопруг. Тој бил 30. години постар од неа и се разведе од актерката Линда Еванс (најпозната по улогата на кристл во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонската актерка Јана Стојановска конечно проговори за труматичното искуство: „Докторите лавовски се бореа бебето да ми преживее“

Стојановска за „Бекстејџ“ открива дека поминала низ доста стресен период, но сега се надева дека сè ќе биде како што треба. Македонската актерка, Јана Стојановска, пред речиси три месеци стана мајка на малечкиот Ненад. Таа се породила во седмиот месец од бременоста, но и покрај сите компликации, денес и двајцата …

Повеќе »

(ФОТО) Откриено што прави Меган Маркл за да се врати во форма

Меган Маркл пред нешто повеќе од еден месец станала мајка. Познато е дека војвотката од Сасекс е голема заговорничка на здрав начин на живот кој вклучува редовно вежбање и разнолвидна исхрана, но она што повеќето обожаватели на кралското семејство го интересира е времето кое и е потребно за да ја …

Повеќе »

(ФОТО) Одважниот потег на оваа глумица го фалат мајките ширум светот: „Најдобра на сите времиња!“

Можеби се сеќавате на Регина Џорџ од тинејџерскиот филм „Опасни девојки“. Глумицата Рејчел МекАдамс, која го отелотворила нејзиниот лик во популарната комедија од 2004. година всушност на јавноста и е релативно позната бидејќи не ги користи социјалните мрежи на што денес е тешко да им се одолее. Ако не сте …

Повеќе »

(ФОТО) Пресметка со стандардните „етикети“: Изјава на Џенифер Анистон за мајчинството на која и аплаудираат жените ширум светот!

Септемвриските изданија на модните списанија традиционално се најисчекувани, а на нивните насловни се појавуваат само најголемите ѕвезди. Така, на насловната страница на септемвриското издание на списанието InStyle, се појавила Џенифер Анистон. Фантастичните фотографии на Бен Хасет паднаа во втор план благодарение на нејзиното интервју во кое 49-годишната американска актерката уште …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јована на Жељко Јоксимовиќ во живо и држела лекции на Јелена Розга: „Мисли колку години имаш, мораш да најдеш некого!“

Пејачката Јелена Розга гостувала во утринската програма кај Јована јоксимовиќ Јоксимовиќ и Срѓан Предојевиќ на каналот „Прва“. Сите ја коментирале блискоста на пејачката со водителот кои „јавно флертувале“.Секако, на симпатичен начин кој на сите им се допаднал и ги насмеал. Но, она за што се зборува е полемиката помеѓу Јелена …

Повеќе »