Tag Archives: искуства

(ВИДЕО) „Моите близнаци ги оставив 5 МИНУТИ САМИ ВО СОБАТА, кога се вратив ме пречека НЕЗАМИСЛИВА СИТУАЦИЈА – дури и во мојот НАЈЛОШ КОШМАР не можев да очекувам ваков хаос!“

Секој родител многу добро знае дека на малечките им се потребни само неколку секунди за да направат пакост и да направат погрешен потег и дека никогаш не е паметно да ги оставите без надзор… Понекогаш ниту една минута! Една мајка дознала на потешкиот начин па го споделила своето искуство со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатата актерка проговорила за мајчинството: „Тоа е како врска во која сте злоставени“

АМЕРИКАНСКАТА актерка Скарлет Јохансон не се двоуми јавно да проговори за суровата реалност на мајчинството. Јохансон, која е мајка на 8-годишната ќерка Роза и 19-месечен син Космо, неодамна се појави на подкастот на Лорин и Мајкл Бостик, каде искрено зборуваше за тоа како е да се биде мајка на мали …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како Бил Гејтс го доживеал сообраќајот во Лондон во самоуправувачки автомобил

БИЛ Гејтс имал можност да доживее возење во самоуправувачки автомобил. Основачот на Мајкрософт, најблаго речено, бил изненаден од тоа што значи автономно возење во пракса и колку предизвици има во креирањето на вакви системи. Тој добил можност да вози во електричен Jaguar I-Pace опремен со системот за автономно возење на …

Повеќе »

(ВИДЕО) 63 часа бил под урнатините и снимил се. „Триаголникот на животот ме спаси“

Средношколецот Гуркан Озтурк, кој 63 часа по земјотресот беше спасен од под урната петкатница во турскиот град Хатај, со својот мобилен телефон ги снимил часовите што ги поминал под урнатините, јавува Anadolu Agency. Озтурк (19) во моментот на земјотресот на 6 февруари бил во куќата на својот дедо во Антакија, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју со актерката Марија Јанчевска: „Првиот бакнеж пред камера го имав на 14 години, сцената ја снимавме неколкупати!“

Марија Јанчевска (17), актерката позната по улогата на Елена во филмот „Сестри” на Дина Дума и актуелна по улогата во македонската телевизиска серија за тинејџери „Тин камп”, носи убави спомени од снимањето на овие два проекта. Импресиите од „Тин камп” ѝ се свежи и е среќна што серијата за тинејџери …

Повеќе »

Вирално видео: Медицинска сестра покажала како изгледа плацентата за време на бременоста

Ники Јуркуц е мајка на две деца и медицинска сестра која ги учи жените на социјалните мрежи, Instagram и TikTok за различни работи поврзани со здравјето на жените, но и здравјето на децата, на профилот на Tiny Hearts Education. Во најновото видео Јуркуц покажала како изгледа плацентата за време на …

Повеќе »

НА 47 ГОДИНИ – Починала ѕвездата на „Supernatural“: Ники Ајкокс боледувала од леукемија

На својот Инстаграм профил, актерката секојдневно го споделуваше своето патување по здравјето со своите следбеници Ѕвездата на „Supernatural“ Ники Ајкокс (Ники Ајкокс) почина на 47-годишна возраст. – Почина мојата убава, паметна, бестрашна, неверојатно талентирана и сакана снаа, Ники Ајкокс Рааб. Мојот брат Мет Рааб беше со неа. Ники и Мет …

Повеќе »

Потресни исповеди на деца: „Посакувам на родителите да им бев важен како нивниот мобилен телефон“

ВАШАТА зависност од телефон ги трауматизира вашите деца, вели советничката за траума Кортни. Таа сподели потресни коментари од децата на TikTok кои ја покажуваат катастрофалната емоционална загуба на родителите опседнати со телефони. Едно шестгодишно дете рекло дека се чувствува помалку важно од мобилните телефони на неговите родители. Посакувам да им …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зоран Цветковиќ: „Кустурица е ноншалантен, а со Моника Белучи се промашивме на сет…“

Зоран Цветковиќ е арт-директор во белградското „Кратер студио” за создавање визуелни ефекти во филмови и серии. Тој досега работел на филмски проекти што се прикажуваат во Холивуд, но и соработувал со балкански режисери и актери. Во неговото професионално портфолио е и соработката со познатиот српски режисер Емир Кустурица за филмот …

Повеќе »