(ВИДЕО) Мајка ХЕРОЈ! После ова видео, СТРУЈА ќе ви помине низ целото тело!

Вистинско чудо и умешност на една жена го спасило животот на бебето…
Снимката од мајка која го спасува своето бебе од згмечување од камион и сигурна смрт, предизвика лавина реакции на социјалните мрежи.
Сцената се случила во Виетнам кога три лица биле снимени на мотоцикл, а автомобил кој несовесно возел покрај нив, го закачил мотоциклот и предизвикал пад на жената која носела бебе во корпа.
Во тој момент бебето се тркалало право во патеката на камионот кој доаѓал во спротивна насока.


Во тој момент мајката реагирала брзо и рефлексивно и во последен момент го спасила своето дете од сигурна смрт.
Видеото на Твитер го сподели англискиот крикет играч Џефри Арчер, со натпис: „Мајка на годината“, што веројатно и е оваа жена херој.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …