(ВИДЕО) Дали сте пробале компири подготвени на „торнадо начин“?

Ова е нешто што со задоволство ќе го изедат и’ деца и возрасни. Станува збор за посебно сечење и подготовка на компирите кои на крај се јадат како ражен.
Ваквиот начин на подготовка е пригоден и кога имате гости.
„Ќе ви покажам како да направите домашни крцкави печени торнадо компири само со нож, не ви треба никаква посебна справа за сечење. Пармезанот совршено се согласува со компирите, а лебните трошки им даваат неверојатна крцкавост. Ги зачинив со екстра девствено маслиново масло, црвен пипер, црн пипер и хималајска сол, но вие можете да додадете свои зачини кои ги сакате, да кажеме лук во гранули или прав или рузмарин“, стои како објаснување покрај видеото на Јутјуб во кое е покажано како се подготвува компири на „торнадо“ начин.
Погледнете како се подготвува и развеселете го семејството уште овој викенд:


 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Преподобен Александар

Преподобен Александар Роден е во Азија, школуван во Цариград. По завршувањето на школувањето се предаде …