Tag Archives: загинал

(ВИДЕО) Познат Јутјубер се обидел да вози 300 км/ч на мотор. Загинал…

На ПОСЛЕДНОто објавено видео тој возел 279 км/ч. 25-годишниот јутјубер Агастај Чаухан имал над 1,3 милиони следбеници на неговиот канал Pro Rider 1000, кои го забавуваше со видеа од возење мотор. За жал, во напорите да вози побрзо и побрзо, доживеа сообраќајна несреќа во која загина. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА МОМЧЕ ЗАГИНАЛО ВО ГРЦИЈА! Младиот богаташ сакал да направи селфи пред хеликоптер, па останал „сомелен“

Турист загинал во Грција по страшна хеликоптерска несреќа! Богат турист од Англија Џек Фентон (22) трагично загинал во Грција кога бил искасапен од пропелерите на хеликоптер. Несреќата се случила во понеделникот попладне, а младиот човек со својата сестра и уште двајца туристи пристигнал со приватен лет кој го платиле неговите …

Повеќе »

Убиен сопругот на вицепремиерката на Украина: „Незамислива трагедија“

Сопругот на вицепремиерката на Украина за европски и евроатлантски интеграции Олха Стефанишина е убиен во руско гранатирање, објави на социјалните мрежи украинската пратеничка Лесија Василенко. Богдан Стефанишин бил убиен пред два дена за време на руско гранатирање додека се обидувал да ги евакуира цивилите од Чернихив. “Вчера плачев повеќе отколку …

Повеќе »

(ФОТО) ПАВЛО УМРЕ БРАНЕЈЌИ ЈА УКРАИНА! ИМАШЕ САМО 33 ГОДИНИ: Пред да умре, актерот го направил ова!

Познатиот актер и водител Павло Ли, попознат како Паша, загинал за време на бомбардирањето на украинскиот град Ирпин во неделата. Тој доброволно се приклучил во редовите на вооружените сили на Украина. Бранејќи го својот град, во неделата животот го загуби украинскиот актер и ТВ водител Паша Ли, откако доброволно се …

Повеќе »

(ВИДЕО) 18. годишен инфлуенцер загинал во трагична несреќа

18-годишниот тиктокер Тимоти Хол, кого го следеа преку 200.000 обожаватели на оваа социјална мрежа под името Timbo the Redneck, загинал во несреќа. Тимоти загинал обидувајќи се да изведе трик со камион во дворот на еден пријател, но нешто тргнало наопаку. Тој излета низ прозорецот, а камионот се преврте и го …

Повеќе »

Загинал Шабан Шаулиќ: Во тешка сообраќајна несреќа денес во Германија настрадал кралот на народната музиката!

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, починал денес во Германија после тешка сообраќајна несреќа. Според официјалните информации, Шабан Шаулиќ бил во автомобил со возачот и кумот, а несреќата се случила во околината на Билефелд каде пеел. Пијан возач и без дозвола се забил во нивниот автомобил. Шабан седел на местото …

Повеќе »

(ФОТО) Поради веродостојност за сцена од филм со Брус Вилис загинал пожарникар!

Цената на веродостојноста на филмска сцена на своја кожа ја почувствувал 37. годишниот пожарникар Мајкл Дејвидсон, кој за време на снимањето го загубил животот… За време на снимањето на голем пожар загинал еден пожарникат, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се снима новиот филм „Motherless Brooklyn“ …

Повеќе »

Познат пејач загинал неколку часа пред својот концерт

Трој Гентри, член на музичкото дуо Монтгомери Гентри, загинал вчера во пад на хеликоптер само неколку часа пред концерт, се наведува во веб страницата на бендот. Хеликоптерот се урнал во шумската област во близина на аеродромот Flying W во Медфорд, само неколку часа пред концертот, кој требало да се одржи …

Повеќе »