Tag Archives: врска

(ВИДЕО) ФАТЕНИ НА ДЕЛО, А ДОЛГО НЕГИРАЛЕ ДЕКА ИМАЛО НЕШТО ПОМЕЃУ НИВ: Том Холанд и Зендаја снимени како се бакнуваат – сите ги нарекуваат ТОМДАЈА!

Актерот Том Холанд (25) и пејачката и актерка Зендаја (24) биле фатени како се бакнуваат во автомобил. Јавноста ги поврзуваше низ годините, но тие секогаш ги негираа тие тврдења и не потврдуваа дека се заедно. View this post on Instagram A post shared by Zendaya (@zendaya) Двојката што се запозна …

Повеќе »

(ФОТО) ШОК – „Сфати дека можам да те избркам“: Девојка се шокирала кога пронашла список со правила кои и ги оставила мајката на нејзиниот дечко!

Една девојка нашла список со правила што и ги оставила мајката на нејзиното момче Почетокот на врската е еден од најубавите периоди за секој пар, сè до моментот кога родителите ќе решат да се вклучат во врската. Една девојка на потешкиот начин научила како изгледа кога се забавувате со „синот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во врска со бившата и новата девојка: Рутина без љубомора

Кевин Весли (39) од Северна Каролина ја запознал својата поранешна сопруга Џејми Тени (39) во црквата во која двајцата оделе како тинејџери. Тие имале по само 20. години, кога се венчале по два месеци врска, но по 13 години брак, Кевин не бил задоволен… Тие редовно се карале, па наскоро …

Повеќе »

Зошто хороскопските знаци ги раскинуваат врските: Лавот не сака срамежливи, а Скорпијата не сака лажговци…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Стрелците се секогаш во движење и не можат да бидат со некој што е мрзлив и не може да ги следи, а Водолијата е полудена од практични луѓе кои …

Повеќе »

(ФОТО) Сепак крај на љубовта: Џенифер и Алекс го потврдиле прекинувањето на врската

Џенифер Лопез и Алекс Родригез официјално проговорија и потврдија дека на нивната четиригодишна врска и дошол крај. „Сфативме дека сме подобри пријатели и се радуваме што и понатаму ќе останеме. Ние ќе продолжиме да соработуваме и да се поддржуваме еден со друг во нашите заеднички работи и проекти“, стои во …

Повеќе »

(ФОТО) Има 8. години, 13. годишен дечко и благослов на мајка и: Луѓето бараат реакција на полицијата!

И покрај тоа што има само 8. години, Милана Мила Маханец има скоро 7. милиони следбеници на платформата Likee, која наликува на ТикТок, и половина милион на Инстаграм. Затоа, таа со право се нарекува инфлуенсерка, а таа е особено популарна меѓу руската и украинската публика. Нејзината слава и донесе бројни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кучето толку многу го сака својот пријател што не се одвојува од него дури ниту кога спие

Врската помеѓу возрасните и кучињата е силна, но врската што ја создаваат миленичињата со четири нозе со децата е уште попосебна. Тоа е љубов која нема граници, а кучињата често ги „присвојуваат“ децата како дел од нивната глутница. Доказ за ова е овој вајмарски птичар кој не се одделува од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче и девојка одлучиле да ги запознаат родителите па ја откриле ВИСТИНАТА – Се’ започнало во ПОРОДИЛИШТЕТО – поради буква!

Ваквите неверојатни љубовни приказни се вистинска реткост Кортни Манкен (26) и Николас Монгузо (26) започнале врска кога имале само 14. години, а кога работите станале посериозни, нивните родители инсистирале да се запознаат едни со други. Мајката не сакала да ја пушти Кортни да оди во куќата на Николас, услов било …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои се совршен спој а не можат да бидат заедно

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои знаци на Зодијакот совршено се вклопуваат по карактерот и често се споменуваат како идеални парови, но премногу сличности можат да бидат лоша работа, како што е случај во …

Повеќе »