Tag Archives: врска

КАКО ДА МУ НЕДОСТАСУВАТЕ ЦЕЛО ВРЕМЕ И ПОСТОЈАНО ДА МИСЛИ НА ВАС: 4 тајни трикови ќе направат да ве засака уште повеќе – испробајте ги!

4 трикови како да му недостасувате на партнерот и да мисли на вас – ова се знаци на доверба и зрела љубов, еве што треба да направите! На почетокот на врската често се прашуваме дали мисли на нас, колку добар впечаток оставаме, дали нашата врска има иднина, дали е искрено …

Повеќе »

Причина зошто паровите често раскинуваат, а се запоставуваат во врските: Обрнете внимание!

Колку се променивте во текот на врската? Постојат многу причини за раскинување. Како што сите сме различни, такви се и нашите емотивни односи. Понекогаш, сепак, причината можеби не е толку очигледна. Се случува партнерите да се „надрастат“ еден со друг. Иако ова можеби не изгледа дека треба да резултира со …

Повеќе »

Дали сте слушнале за „СТЕШИНГ“: Најновиот термин за запознавање што одговара на ситуацијата што се’ почесто се случува во врските

Потребата да се крие партнерот и можните причини за криење станаа предмет на истражување Влегувањето во сериозна врска е нова фаза во животот на секого, но може да донесе и разни компликации. Покрај убавата страна и емоциите како возбуда, радост и љубов, понекогаш може да има и голем страв од …

Повеќе »

5. знаци дека во врската останувате од навика

Дали сте долго време во врска и не знаете што ве држи во неа, љубовта или навиката? Вистина е дека сите барем еднаш сме се запрашале за ова! „Моќта на навиката е веројатно најчестиот проблем со кој се соочуваат паровите“, вели советничката за односи, Тес Бригам. Многупати гледаме и чувствуваме …

Повеќе »

Четири реченици што никогаш не треба да му ги кажете на ПАРТНЕРОТ: Тие можат да ви ги уништат врската или бракот!

Не дозволувајте да ве обземат гневот и бесот… Во секоја врска или брак, расправиите се чести и вообичаени. Сосема е природно што не можеме секогаш да се договориме за се со нашата сакана личност. Но, и во моменти на расправија, потребно е да се задржи присебноста и да не се …

Повеќе »

Големо НЕ: Што не треба да му кажете на сегашното момче за бившиот?

Започнувањето нова врска може да биде и возбудливо и проблематично во исто време Разбирливо, сакате да споделите сè што имате на ум со вашето ново момче, а со текот на времето таа желба само уште повеќе ќе расте. Како што ќе се зближувате до него, ќе сакате да му ги …

Повеќе »

7. БРУТАЛНО ИСКРЕНИ знаци дека ве гледа само како КОМБИНАЦИЈА – вие сте НА ДНОТО на неговата листа на приоритет

Пријатели со придобивки е смешен концепт и често е само изговор за лошо однесување. Огромното мнозинство мажи и жени се согласуваат дека водењето љубов во посветена врска е далеку подобро од комбинација… Понекогаш двајца луѓе вербално ќе се согласат дека нивната врска е само комбинација. Но, неволјата започнува кога некој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – ТАА Е АС*КСУАЛНА, А ТОЈ ЗАВИСЕН ОД ФИЛМОВИ ЗА ВОЗРАСНИ: Се верија и планираат брак и покрај тоа што ретко имаат ОДНОСИ!

Необичен пар е доказ дека љубовта не познава граници, па ни необичните навики на партнерот. Алис, која се декларира како асексуална, го запознала Харви, кој е зависник од порнографија, кога сфатила дека сексуалните односи не се за неа. А, и покрај зависноста со која Харви се „бори“, парот успеал да …

Повеќе »

Експертите велат дека едно прашање открива ПРОБЛЕМИ во бракот или врските: Каква емоција би предизвикало кај вас?

Терапевтите истакнуваат дека се’ би можело да се реши меѓу партнерите доколку ја има таа „златна нишка“. Ако прељубата се исклучи како причина за развод, повеќето брачни парови имаат несогласувања околу парите или децата. Финансиите можат да бидат камен на сопнување од периодот кога се забавуваат или затоа што заработуваат …

Повеќе »