Tag Archives: врска

(ВИДЕО) Многумина тврдат дека ги контролира партнерите – за да бидат во врска со неа, момците мора да го направат ова

Девојката наишла на осуда, откако открила листа на правила кои мора да ги почитува секој дечко со кој излегува. Корисниците на Tik Tok сметаат дека премногу ги контролира своите партнери. Наталија Реиносо објавила дека има осум правила кои мора да ги почитуваат сите кои сакаат да излезат со неа, а …

Повеќе »

Зошто во врската сакаме „топло-ладно“? Една работа е КЛУЧНА!

Помеѓу паровите отсекогаш постоела врска „топло-ладно“, а зошто е тоа така, прочитајте во следните редови Ви се допаднал, а потоа почнал да одговара на секоја твоја порака и веднаш, ги лајкува сите фотографии на Фејсбук, поканува во кино, праќа СМС за добра ноќ и добро утро. И не те интересира …

Повеќе »

11. СУПТИЛНИ ЗНАЦИ дека не му СЕ ДОПАЃАТЕ доволно и дека мора да продолжите понатаму

Го знаете ли чувството кога не можете да сфатите дали му се допаѓате на некое момче или не? За ваша среќа, постојат 11. знаци кои ќе ви откријат ако не му се допаѓате, па можете да заштедите време и да продолжите понатаму. . 1) Не поминува многу време со вас …

Повеќе »

Кога е време за првиот однос, по колку состаноци паровите се одлучуваат на овој чекор?

Match.com анкетирала повеќе од 5.500 самци во Америка за нивните навики за запознавање. Споменатиот сајт го допрел и прашањето за идеалниот број на состаноци по кои се подготвени за интимна врска со партнерот, а магичната бројка е пет. Според нивното истражување, „Single’s in America“, 35. проценти од луѓето рекле дека …

Повеќе »

Предизвик во секоја врска: Како да иницирате сексуален однос?

Се’ повеќе се зборува за неусогласеност помеѓу тоа колку често луѓето сакаат да имаат секс и колку често тие всушностго прават тоа. Во животот има милион настани кои ненамерно можат да не доведат во многу непријатна ситуација, а една од нив дефинитивно е разговор за секс. И покрај фактот што …

Повеќе »

Овие 3. хороскопски знаци се плашат од сериозни љубовни врски

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе се плашат од партнерства и не сакаат да влезат во трајна врска, а причините за тоа можат да бидат различни и да се движат од желбата да …

Повеќе »

Дали сте осамени? ИТНО елиминирајте ги овие ПЕТ МИСЛИ, ЗАТОА ШТО САМИ СЕБЕ СЕ САБОТИРАТЕ СО НИВ

Осаменоста е негативното чувство што се јавува кога нашите социјални потреби не се задоволуваат со квантитетот и квалитетот на нашите сегашни општествени односи. Како социјални суштества, ние се потпираме на безбедна, сигурна социјална средина за да преживееме и да напредуваме. Кога почнуваме да се чувствуваме осамени, чувствуваме зголемено чувство на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Студент по психологија нашол решение: ОВА прашање ја подобрува секоја НАПНАТА СИТУАЦИЈА во врската

Студент по психологија го објавил своето искуство на Тик Ток а неговото видео стана вирално Видеото на студентот по психологија и блогер Том Хулмер, во кое тој го споделува прашањето што и го поставува на партнерката секогаш кога се во напната врска, за само неколку дена добило над 4.000 коментари …

Повеќе »

ПЕТ фази низ кои поминува секоја врска: Што откриле научниците?

Врските понекогаш се комплицирани, тешки и напорни, но се и убави, романтични и полни со прекрасни моменти, додека според последните истражувања сите врски минуваат низ исти фази. Научниците кои ја проучуваат функцијата на невроните во мозокот дошле до многу интересни заклучоци за врските и сега веруваат дека без оглед на …

Повеќе »