Tag Archives: врска

(ВИДЕО+ФОТО) Секое лице во врска треба да го погледне филмот „Малколм и Мари“

Хит филмот на Нетфликс „Малколм и Мари“ е како театарска претстава. Има само двајца актери, дејството се одвива во една куќа и е снимено во црно-бела техника. Всушност, да не беа главните актери – Зендаја и Џон Дејвид Вашингтон, сè ќе беше како да сте заглавени еден час и 46 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Похотната професорка ќе ве натера „да се вљубите“ во оваа серија!

Новата мини серија, која има само десет епизоди, а е направена во продукција на FX, има голем потенцијал да стане вашиот нов омилен фаворит. Се вика „Учител“, „Наставничка“ или „Професор“, или едноставно – „A teacher”“, а ја режирала Хана Фидел, креаторка на истоимениот филм, кој доживеа голем комерцијален успех во …

Повеќе »

Новинарката која го следела случајот се заљубила во „најомразениот човек на светот“

АКО требаше да ја изберете најомразената личност во 2015 година, тешко дека ќе пронајдете човек што светот го мразеше повеќе од Мартин Шкрели. Во случај да сте заборавиле, Шкрели ја зголеми цената на лекот (најчесто користен од пациенти со СИДА) од 13,50 на 750 американски долари во 2015. година, потег …

Повеќе »

Ова ќе бидат најсреќните знаци во 2021. година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СРЕЌА во љубовта и пари ги чеката четири хороскопски знаци. Од почетокот на летото до август, Овните ќе ја пронајдат љубовта што ја барале. Тоа е трајна врска за …

Повеќе »

(ФОТО) Поради дечко од „Тиндер“ дала отказ за да се пресели во Шкотска: Пред летот доживеала горко искуство кое го „свртела“ во најпозитивно…!

Една 27-годишна жена од Австралија, која планирала да се пресели во Шкотска поради маж кој го запознала на Тиндер, била оставена откако си дала отказ и се одјавила од станот. Стефани Гортон била подготвена да се пресели на другиот крај на светот, за да мажот ја остави две недели пред …

Повеќе »

(ФОТО) ПУКНАЛА ЉУБОВТА – Бред Пит и германската манекенка повеќе не се заедно: Му се вратила на сопругот кој има интересен став за аферата!

„Тие никогаш немаа ништо сериозно“ им рекол на медиумите извор близок до Бред. Холивудскиот шармер Бред Пит (56) и привлечната Никол Потуралски (27) ја раскинале својата кратка и страсна врска, пишува списанието Us Weekly. Пред неколку месеци, папараците ги снимија како се прегрнуваат на аеродром во Франција. Проблемот е во …

Повеќе »

Бред Пит проговорил за врската со младата манекенка: „Се чувствувам сакано и чувано!“

Актерот Бред Пит (56) веќе неколку месеци ја љуби својата нова девојка, 27-годишната германска манекенка Никол Потуралски, која дури ја однесе и на романтичен одмор во замокот во Франција, каде се ожени со својата поранешна сопруга, 45-годишната актерка Ангелина Џоли. Извор близок до ѕвездата на филмот „Некогаш во Холивуд“ потврдил …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци често лажат во врските

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Луѓето лажат од различни причини. Некој го прави тоа за да избегне конфликт, некој за да не повреди други, а некој за да излезе од неволја. Сепак, проблемот се …

Повеќе »

Овенот е ладен како шприцер, Ракот не верува, а Рибите страдаат: Како вашиот знак се справува со раскинувањето?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ниту едно раскинување не е безболно. Потребно е време за заздравување на раните. Некои хороскопски знаци носат тага во нив подолго време, додека други наоѓаат утеха на рамото на …

Повеќе »