Tag Archives: врска

Еве што се случува кога ЖЕНИТЕ ќе ги заменат местата со мажите во врската

Некогаш се подразбираше дека мажот прв приоѓаше и и’ плаќа пијалок на жената, но денес има нови правила Машко-женските односи отсекогаш биле неисцрпна тема, но новото време донело нови правила во емотивните односи. Некогаш се знаеше: мажите им приоѓаа на жените, но денес има се повеќе дами кои не се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пар објаснил зошто спијат во посебни соби – криза во врската или полн погодок?

Споделувањето на креветот со партнерот е прифатен дел од бракот или врската. Сепак, за многу парови, тоа звучи добро во теорија, но не изгледа добро во пракса. Различни рутини за спиење, проблеми како ‘рчењето и слично може да влијаат на целокупното задоволство и хармонија во врската, и токму затоа една …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се чуваат за брак: „Јас и дечко ми сме во врска ДВЕ ГОДИНИ и се уште не сме се ни бакнале!“

За повеќето луѓе бакнувањето е голем и многу важен дел од врската, но тоа не е случај за овој пар кој е заедно речиси две години. Кејтлин О’Нил вели дека таа и нејзиното момче никогаш не се бакнале за време на нивната врска, додавајќи дека луѓето често ги осудуваат поради …

Повеќе »

НА РИКИ МАРТИН МУ СЕ ЗАКАНУВААТ 50. ГОДИНИ ЗАТВОР: Пејачот е обвинет за инцест, внукот тврди дека биле во врска седум месеци!

Познатиот пејач Рики Мартин е обвинет за инцест од неговиот 21-годишен внук и може да се соочи со казна затвор до 50. години доколку биде прогласен за виновен. На пејачот му е изречена забрана на приоѓање поради инцидентот со семејно насилство во Порторико на почетокот од овој месец, но идентитетот …

Повеќе »

(ФОТО) Пријателите на Пике имале прекар за Шакира бидејќи била непријатна: „Не сакаше да му дава пари“

По веста дека Шакира и Пике раскинале, во јавноста почнаа да излегуваат се’ повеќе детали од нивниот приватен живот. Како што открија шпанските медиуми, пријателите на Пике смислиле необичен прекар за неговата сопруга. „Целата придружба на Пике ја нарекуваше Шакира „La Patrona“ (газдарица), бидејќи таа наводно немала многу добар однос …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ќерката на Алек Болдвин со години чувала тајна: Како тинејџерка била силувана, а подоцна абортирала

Ќерката на Алек Болдвин, Ајрланд Болдвин, сподели видео на Тикток во кое откри дека како тинејџерка била силувана и дека абортирала подоцна во животот. „Денес нема да ви кажам детално што се случи“, рекла таа, „но бев силувана кога бев тинејџерка и бев целосно онесвестена кога тоа се случи. Тоа …

Повеќе »

3. хороскопски знаци од денеска ќе имаат најмногу среќа во љубовта, дали сте меѓу нив?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Еве кои 3. знаци од зодијакот ќе имаат најмногу среќа во љубовта од денес, 21.06.2022 година. Денеска има големи шанси бидејќи положбата на планетите е повеќе од поволна – …

Повеќе »

Зошто луѓето ги оставаат партнерите кои ги сакаат?

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и сами сте го иницирале Љубовта е се, само не едноставна. Но, најтежок дел од секој љубовен однос секако е прекинувањето, дури ако и самите сте го иницирале. Кога говориме за него, често прво помислуваме на неверство, голема кавга или …

Повеќе »

КАКО ДА МУ НЕДОСТАСУВАТЕ ЦЕЛО ВРЕМЕ И ПОСТОЈАНО ДА МИСЛИ НА ВАС: 4 тајни трикови ќе направат да ве засака уште повеќе – испробајте ги!

4 трикови како да му недостасувате на партнерот и да мисли на вас – ова се знаци на доверба и зрела љубов, еве што треба да направите! На почетокот на врската често се прашуваме дали мисли на нас, колку добар впечаток оставаме, дали нашата врска има иднина, дали е искрено …

Повеќе »