Tag Archives: врска

СО НИВ САМО НАЈТРПЕЛИВИТЕ МОЖАТ ДА ИЗЛЕЗАТ НА КРАЈ: Овие хороскопски знаци немаат милост во врската

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ракот е емотивен и ако чувствува дека не добива доволно внимание, очекувајте бурна реакција. На Овенот трпението не му е јака страна, импулсивен е и често може без размислување …

Повеќе »

ЕДНОСТАВНА И ИЗНЕНАДУВАЧКА НАВИКА може да ја спаси врската од пропаст: Еве што вели психотерапевт за љубов!

Секоја врска е различна, па затоа е тешко да се препише еден универзален совет за да се обезбеди долга и квалитетна љубов. Естер Перел, психотерапевт и светски познат експерт за врски и љубов, дал едноставни совети кои можат да ги негуваат врските. Здрав однос Сега можеби очекувате совет да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) СОМНЕВАЊЕТО Е ОПАСНА РАБОТА: Возела 9. часа само за да си докаже дека партнерот ја изневерува

Една корисничка на Tик Ток неодамна споделила неколку видеа во кои открива дека момчето со кое е во врска една година ја изневерува со неколку жени. Да биде уште полошо, таа наскоро ќе добие дете со една од нив. „Кога сте во врска на далечина и возите девет часа за …

Повеќе »

Овие ПЕТ ТАЈНИ за врската никогаш НЕ ГИ ОТКРИВАЈТЕ на другите

Своите среќни и тажни моменти често ги споделуваме со другите, но има работи кои сепак подобро е да ги чуваме за себе. Еве за што не треба да разговарате со другите луѓе. 1. Емоции и тајни Ако лесно ги откривате деталите од вашата врска на луѓето околу вас, знајте дека …

Повеќе »

Четири работи кои сепак треба да ги премолчиме во врската

Дали има можеби поголеми шанси врската да опстане ако чувате некои ситници за себе? Сигурно сте слушнале колку се зборува за фактот дека целосната искреност и транспарентност се тие што градат стабилна врска. Сепак, реалноста никогаш не е црно -бела. Во одреден момент, ќе мора да влезете во таа мала …

Повеќе »

Три знаци до крајот на годината ќе се вљубат: Првиот влегува во ТАЈНА ВРСКА, а сите на крај ги чека БРАК

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој знак лудо ќе се заљуби до крајот на 2021 година!? Рибите се на прво место. Риби За преостанатите неколку месеци до крајот на годината, ви се подготвува големо …

Повеќе »

Три теста низ кои, незабележливо, минувате во врската

Психолозите нагласуваат дека прифаќањето меѓусебните несовршености е темел на здрава врска. Не мора да менувате никого за да бидете среќни, не мора да се менувате себеси за да бидете сакани од другите. За повеќе од 40 години проучување среќни брачни двојки, др. Џон Готман создал специјален метод кој помага да …

Повеќе »

НЕШТО ПОИНАКУ – Дали сте пробале БАКНЕЖ НА ПЕПЕРУТКА: Сладок и нежен – на партнерот му покажувате дека се чувствувате сигурно со него!

Време е за нови работи во врската. Бакнежот на пеперутка е многу сладок и нежен бакнеж што може да изрази страст, љубов и наклонетост. Тоа е совршен зачин во врската. За да направите бакнеж на пеперутка, се’ што треба да направите е да го доближите лицето до партнерот, така што …

Повеќе »

ПОСЕСИВНИ сте во врските? Слободно искажете љубомора но на ЗДРАВ НАЧИН!

Погрешно изразената љубомора може целосно да ја уништи вашата врска … Љубомората ги уништува врските, предизвикува сомнеж кај вас, а понекогаш обидот да ја надминете љубомората изгледа како борба со ветерници. Љубомората е таа што предизвикува недоверба, ја уништува самодовербата и може трајно да ги расипе инаку големите љубовни врски. …

Повеќе »