Tag Archives: врска

(ВИДЕО) Пар објаснил зошто спијат во посебни соби – криза во врската или полн погодок?

Споделувањето на креветот со партнерот е прифатен дел од бракот или врската. Сепак, за многу парови, тоа звучи добро во теорија, но не изгледа добро во пракса. Различни рутини за спиење, проблеми како ‘рчењето и слично може да влијаат на целокупното задоволство и хармонија во врската, и токму затоа една …

Повеќе »

НА РИКИ МАРТИН МУ СЕ ЗАКАНУВААТ 50. ГОДИНИ ЗАТВОР: Пејачот е обвинет за инцест, внукот тврди дека биле во врска седум месеци!

Познатиот пејач Рики Мартин е обвинет за инцест од неговиот 21-годишен внук и може да се соочи со казна затвор до 50. години доколку биде прогласен за виновен. На пејачот му е изречена забрана на приоѓање поради инцидентот со семејно насилство во Порторико на почетокот од овој месец, но идентитетот …

Повеќе »

(ФОТО) Пријателите на Пике имале прекар за Шакира бидејќи била непријатна: „Не сакаше да му дава пари“

По веста дека Шакира и Пике раскинале, во јавноста почнаа да излегуваат се’ повеќе детали од нивниот приватен живот. Како што открија шпанските медиуми, пријателите на Пике смислиле необичен прекар за неговата сопруга. „Целата придружба на Пике ја нарекуваше Шакира „La Patrona“ (газдарица), бидејќи таа наводно немала многу добар однос …

Повеќе »

Зошто луѓето ги оставаат партнерите кои ги сакаат?

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и сами сте го иницирале Љубовта е се, само не едноставна. Но, најтежок дел од секој љубовен однос секако е прекинувањето, дури ако и самите сте го иницирале. Кога говориме за него, често прво помислуваме на неверство, голема кавга или …

Повеќе »

(ВИДЕО) Многумина тврдат дека ги контролира партнерите – за да бидат во врска со неа, момците мора да го направат ова

Девојката наишла на осуда, откако открила листа на правила кои мора да ги почитува секој дечко со кој излегува. Корисниците на Tik Tok сметаат дека премногу ги контролира своите партнери. Наталија Реиносо објавила дека има осум правила кои мора да ги почитуваат сите кои сакаат да излезат со неа, а …

Повеќе »

Кога е време за првиот однос, по колку состаноци паровите се одлучуваат на овој чекор?

Match.com анкетирала повеќе од 5.500 самци во Америка за нивните навики за запознавање. Споменатиот сајт го допрел и прашањето за идеалниот број на состаноци по кои се подготвени за интимна врска со партнерот, а магичната бројка е пет. Според нивното истражување, „Single’s in America“, 35. проценти од луѓето рекле дека …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА ГИ ПОБЕДУВА ПРЕДРАСУДИ: Фотографии од бајките на нејзината посвоена ќерка со Даунов синдром го освојуваат светот

Одлуката за посвојување дете сама по себе е чин достоен за восхит, а кога се работи за дете кое има некаков здравствен проблем, тоа восхитување може да биде само уште поголемо. Ова е приказна за храбрата жена Катерина и девојчето со Даунов синдром по име Лиза. Имено, Катерина долго сонувала …

Повеќе »

(ФОТО) Со години била поврзувана со Путин, а сега ги откажала сите настапи

Откако во блиска иднина ги откажала сите јавни настапи, врската меѓу руската оперска пејачка Ана Нетребко и Владимир Путин повторно била во центарот на вниманието на јавноста. Сопранистката Ана Нетребко ги откажала сите настапи во април и мај, бидејќи го отфрлила условот на Метрополитен операта да се откаже од јавната …

Повеќе »

Дали СЕДМАТА ГОДИНА е навистина најкритична за една врска? Што можете да направите?

Веројатно сте слушнале дека врските ја достигнуваат својата најголема ранливост во седмата година, па дали е тоа мит или е вистина? Дали седумгодишната граница ги загрозува односите на паровите? Се верува дека по седум години поминати со партнерот, почнуваме да проценуваме сè, дали нашата врска функционира, колку сме посветени на …

Повеќе »