Tag Archives: сијамски близначки

(ВИДЕО) Во Италија успешно раздвоени сијамски близначки

После скоро две години подготовка, лекарите ја извршиле потребна операција врз сијамските близначки Ервина и Префина. Тешката, но успешна операција била спроведена во Ватикан. Двегодишните сијамски близначки од Африка споени со главите сега се разделени. Во 2018. година, родени се девојчињата Ервина и Префина Бангало, поврзани со задните делови на …

Повеќе »

(ФОТО) Овие сијамски близначки станале познати по своите емисии – погледнете како живеат денес

Овие единствени сијамски близнаци, Абигеил и Бретања Хенсел, и покрај нивните ограничувања, живеат во потполност. Тие се борат со секојдневните погледи на луѓето на улица, како и со здравствените проблеми. Тие се родени во 1990. година во Минесота. Нивното раѓање било вистинско изненадување за нивните родители. Поточно, тие очекувале едно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СРЕЌАТА ГИ ПРАТИ ХРАБРИТЕ – Пред 16. години се родиле 3. необични девојчиња кои биле оставени од родителите: Денес се среќни и непрепознатливи!

Родителите ги оставиле во породилиште, но сепак пораснале во среќно семејство… Поминале 16. години откако биолошките родители ги оставиле во породилиште. Тогаш било наведено дека родителите биле склони да користат опијати и не можат да им обезбедат егзистенција за своите деца, особено операцијата што ја бараат лекарите бидејќи две девојчиња …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОНЕЧНО СИ ОДАТ ДОМА: ЧУДОТО ВО ХРВАТСКА – РАЗДВОЕНИТЕ СИЈАМСКИ БЛИЗНАЧКИ се пуштени дома а сите дошле да го видат медицинскиот ФЕНОМЕН!

Валентина и Кристина, девојчиња родени како сијамски близнаци, конечните си отидоа дома! Пред болницата „Ребро“ во Загреб, голем број на луѓе се собраа да го видат хрватското медицинско чудо, а медицинските сестри се збогувале со своите омилени бебиња. Но, сигурно најсреќни биле родителите Мери и Петар кои конечно ќе можат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во Америка успешно раздвоени сијамски близначки!

Сијамските близначки биле споени во делот на градниот кош и стомакот… Во една детска болница во Хјустон, Тексас, во САД, била извршена успешна операција на сијамски близначки родени во 2016. година. Операцијата ,која траела седум часа, била извршена во јануари, а сега 13. месечните бебиња се во добра здравствена состојба. …

Повеќе »