Tag Archives: швајцарија

(ВИДЕО) ОТИШЛЕ НА КОНЦЕРТ ПА СЕ СТЕПАЛЕ: Македонските ѕвезди сведоци на тепачка – никој не знае зошто нашинците одеднаш започнале со пресметки!

Видео снимка од тепачката во која не се знае кој по кого удира, веќе се објавува на социјалните мрежи. Долгонајавуваниот концерт во Швајцарија на 11-ти март, на кој настапија повеќе наши популарни фолк пејачи заврши неславно, со масовна тепачка во публиката. Додека голем број од гостите на концертот меѓусебно се …

Повеќе »

Адвокатот потврдил: Славниот режисер не умрел од природна смрт

Адвокатот на починатиот Жан-Лук Годар потврдил дека познатиот филмски режисер се одлучил за евтаназија, која се вршела во Швајцарија. Жан Лук Годар починал на 13. септември, а судејќи според лекарскиот извештај, решил да стави крај на животот со евтаназија. Овие наводи ги потврдил и неговиот адвокат Патрик Жанере, велејќи дека …

Повеќе »

(ФОТО) БОЛЕСТА ГО ОНЕСПОСОБИЛА – Поранешниот крал на ноќниот живот планира да стави крај на својот живот: „Со години сум како растение!“

Марк Флејшман, поранешниот крал на ноќниот живот и поранешен сопственик на њујоршкиот ноќен клуб „Студио 54“, ја споделил шокантната исповед откривајќи дека планира да стави крај на својот живот откако мистериозната болест „го претворила во растение“. 82-годишниот Флајшман за странските медиуми открил дека потрошил 15.000 долари на еднонасочен лет до …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕНЕС ЌЕ УМРЕ? Познатиот актер Ален Делон закажал евтаназија, сабота е денот на неговата смрт!

ФРАНЦУСКАТА филмска ѕвезда Ален Делон (86) се одлучил за евтаназија, не сакајќи да се соочи со немоќта на доцната возраст. Дека не сака да умре во маките кои ги носат годините од животот, актерот и претходно зборувал и нагласил дека ќе одлучи за часот на смртта. Според францускиот медиум „Le …

Повеќе »

Покрената петиција за екстрадиција на љубовницата на Путин: „Вратете му ја Ева Браун“

Противниците на Владимир Путин и руската инвазија покренале петиција со која бараат Швајцарија да ја протера Алина Кабаева, наводната љубовница на претседателот на Русија, јавуваат странските медиуми. Алина наводно се крие со своите деца во луксузна вила во Швајцарија. Гневните Украинци, Белоруси и Руси испратиле порака до швајцарските власти барајќи …

Повеќе »

Швајцарија воведува црвени регистарски таблички

ШВАЈЦАРЦИТЕ воведуваат нова регистарска табличка која е тешко да не се забележи. Користењето на оваа регистарска табличка нема да биде задолжително, но на многумина ќе им го олесни возењето. Имено, овие таблички се наменети за сите кои користат носачи за велосипеди. Монтирани со велосипеди на нив, тие го намалуваат погледот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мрачната страна на туризмот: Се’ повеќе луѓе доаѓаат во Швајцарија – да умрат!

Во Швајцарија е легализиран апарат за самоевтаназија, кој би можел да биде во комерцијална употреба од 2022. година. Иако Швајцарија е една од најпрогресивните и најлибералните земји во светот по сите параметри, тоа не секогаш значи дека е добра или корисна. Во прилог на тоа говори приказната дека Филип Нике, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СНЕГОТ ЈА „ОКОВАЛ“ ЕВРОПА: Се забелело во Швајцарија, Италија и Германија, невремето донесе студен фронт

ДЕЛОВИ од Европа се под снежна покривка, а најголеми врнежи се забележани во Австрија, Швајцарија, Италија и Германија. Силен снег вчера почна да паѓа во некои делови на Австрија, а особено бил забележлив во Јужен Тирол, односно на алпските премини Бренер и Ресија, кои ги поврзуваат австриските и италијанските Алпи. …

Повеќе »

И’ тоа е можно: Казнета со 192.825 евра за брзо возење

Дали овој рецепт треба да се примени и во Македонија? Во Швајцарија, еден милионерка е осудена на парична казна од 192.825 евра за брзо возење. Оваа претприемачка го возеше својот „Ренџ Ровер“ со брзина од 93, километри на час низ мал град во таа земја. Како што објавија неколку швајцарски …

Повеќе »