(ФОТО) БОЛЕСТА ГО ОНЕСПОСОБИЛА – Поранешниот крал на ноќниот живот планира да стави крај на својот живот: „Со години сум како растение!“

Марк Флејшман, поранешниот крал на ноќниот живот и поранешен сопственик на њујоршкиот ноќен клуб „Студио 54“, ја споделил шокантната исповед откривајќи дека планира да стави крај на својот живот откако мистериозната болест „го претворила во растение“.
82-годишниот Флајшман за странските медиуми открил дека потрошил 15.000 долари на еднонасочен лет до Цирих, каде што планира да оди во организацијата „Дигнитас“, која им помага на оние кои страдаат од тешки болести да го завршат животот.


Флејшман се одлучил на овој потег откако од 2016. година се бори со болест која лекарите не успеале да ја дијагностицираат, поради што го приковала за кревет.
„Не можам да одам, говорот ми е мизерен и не можам да направам ништо за себе. Жена ми ми помага да легнам, а јас не можам ни да се облечам сам. Ова ми е најлесниот излез“, рекол Флејшман.

View this post on Instagram

A post shared by Mark Fleischman (@insidestudio54)Марк е запаметен по неговата поврзаност со Ролинг Стоунси, Робин Вилијамс, Рик Џејмс и Џон Белуши и го водел „Студио 54“ кога беше еден од најголемите клубови во светот. Местото кое ги собра ѕвездите од А-листата беше и жариште на алкохол, дрога и секс, придружено со бројни скандали.


Неговиот поранешен сопственик, е и очув со двете деца кои неговата сопруга Мими ги има од претходната врска, а болеста ја открил пред 8. години во својот дом во Калифорнија кога почувствувал дека неговата лева нога „заостанува“ зад другата.


Како што истакнал, за овој потег размислувал последните две години и оваа опција му изгледала најприфатлива.
„Ќе биде ужасно. Марк е мојот придружник и ние сме посветени еден на друг. Така ќе биде крајот и на еден дел од мене. Сепак, тој не ми остави избор. Морам да ја почитувам неговата одлука”, рекла неговата сопруга Мими.

Фото: Принтскрин/колаж/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работната енергија на високо ниво, ќе го претставува овој прв работен ден во …