Tag Archives: сопственик

(ФОТО) БОЛЕСТА ГО ОНЕСПОСОБИЛА – Поранешниот крал на ноќниот живот планира да стави крај на својот живот: „Со години сум како растение!“

Марк Флејшман, поранешниот крал на ноќниот живот и поранешен сопственик на њујоршкиот ноќен клуб „Студио 54“, ја споделил шокантната исповед откривајќи дека планира да стави крај на својот живот откако мистериозната болест „го претворила во растение“. 82-годишниот Флајшман за странските медиуми открил дека потрошил 15.000 долари на еднонасочен лет до …

Повеќе »

(ВИДЕО) Млада мечка ја оттргнала вратата од Ламборџини, реакцијата на сопственикот е потполно неочекувана!

Домашните миленици често можат да предизвикаат неред, но сопствениците обично им простуваат. Исто како сопственикот на ова младенче мечка. Видеото доаѓа од Обединетите Арапски Емирати и прикажува млада мечка како доаѓа до Ламборџини и љубопитно се крева за да земе вкусно јаболко. Се крева до вратата на портокаловото Ламборџини. Иако …

Повеќе »

ПОТЕГ ЗА ПРИМЕР: Ване Богдов им ја предал конфекцијата „Вабо“ на работниците

Од први јануари 2022 година познатата штипска конфекција „Вабо“ ќе премине во рацете на работниците. Во нивно име (во име на работниците) со овој стопански колектив ќе раководат Тања Николова, дипломиран технолог со долгогодишен работен стаж во конфекцијата и Дарко Роглев, референт по извоз. -Вчера имавме собир на работниците на …

Повеќе »

(ФОТО) ЧОВЕЧКИ – Млад човек нашол плик со пари во Макарска: Во овие тешки и тажни моменти …

Во FACEBOOK групата „барам, купувам, подарувам, продавам МАКАРСКА“, се појавила необична објава. Имено, еден млад човек ги замолил членовите на групата, кои ги има преку 11.000, да му помогнат да најде човек кој изгубил плик со пари. „Најдов плик со име Емир Југо (бомба). Ве молам секој што го познава …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кучето е најдобар пријател на човекот – две повторни средби кои топат срца!

Љубителите на домашните миленици добро знаат какви им се повторните средби, особено со кучињата од кои морале да се разделат… Во видеото подолу можете да погледнете две такви средби – кучињата се избезумени од радост кога по подолга пауза повторно ќе се сретнат со своите сопственици… Фото: Принтскрин

Повеќе »

(ВИДЕО) Пред 6. години на работниците им ја зголемил платата на 70.000 долари годишно – Вака работи денес!

Пред шест години, директорот Ден Прајс ја зголеми платата на сите во неговата компанија „Gravity Payments“ со седиште во Сиетл, на најмалку 70.000 долари годишно. Тој сега зборувал за тоа како таа одлука влијаела врз бизнисот на неговата фирма. Во исто време, Прајс ја намали сопствената годишна плата за 1. …

Повеќе »

(ФОТО) ЛАЈКА ГО ПРОНАЈДЕ КУЧЕТО ПО КОЕ СОПСТВЕНИКОТ ТРАГАШЕ ТРИ НЕДЕЛИ

Емоции, гушкање и љубов. Оваа работна недела ја заокружуваме со среќен крај во потрагата на златниот ретривер Лео. Да, овој убавец благодарение на тимот на ЈП Лајка и микрочипот си отиде дома кај својот сопственик. Сликите говорат повеќе од се, а љубовта од најдобриот пријател на човекот е безусловна. Ние …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој лик го плаши шефот на работа секој ден – вели дека ќе продолжи додека не добие отказ!

Факт е дека многу луѓе се плашат од своите шефови затоа што мислат дека би можеле да добијат отказ поради лошо однесување или противење. Но, не е така со 25-годишниот Закери Галвин. Имено, Зак секојдневно снима како го плаши својот шеф и вели дека ќе продолжи додека не добие отказ. …

Повеќе »