Tag Archives: сопственик

(ВИДЕО) НАЈДОБРИ ПРИЈАТЕЛИ: Сопственикот се занишал на јаже и се фрлил во езерото – неговите кучиња потрчале да го спасат!

СОПСТВЕНИК на две кучиња отишол со нив до езерото да се искапат, а таму над водата видел јаже кое го искористил за скок. Откако посегнал по јажето, тој се занишал во воздухот неколку секунди, а потоа го фрлил јажето и скокнач во езерото. Додека кратко нуркал под површината, неговите кучиња …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче на пресладок начин го моли сопственикот да го погали – невозможно е да му се одолее!

Видеото собрало повеќе од милион лајкови и мноштво коментари Куче по име Амора точно знае како да го добие она што го сака, и кој би можел да му каже „не“ на неговото мило лице? На виралното видео објавено на „ТикТок“ може да се види начинот на кој Амора го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Палавото кутре извршило нужда во домот па со реакцијата кога „бил фатен“ го воодушевил интернет

Кучето Бинки станало вирална sвезда поради неговата непроценлива реакција. Имено, ова непослушно куче извршило голема нужда на средината на подот во собата. Кога сопственикот дознал што се случило, го соочил со проблемот. „Еј, кој го стори ова?“, извикал сопственикот, на што Бинки се „замрзнал“. Само што тргнал кон друга просторија, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вдомил женка, германски овчар, од азил која никој не ја сакал – 4. месеци подоцна таа му го спасила животот!

ПЕНЗИОНЕР од Њу Џерси, 59-годишниот Брајан Мајерс, во октомври минатата година ја посвоил Сади, 6-годишна кучка германски овчар. Нејзиниот претходен сопственик ја оставил во азил поради преселба, а бидејќи порано била агресивна, никој не сакал да ја земе. Како резултат на тоа, таа сменила дури три азили. Но, во азилот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Платил повеќе од 400. долари да дознае зошто кучето му куца па открил дека само се преправа за да се солидаризира со сопственикот

Расел Џонс сподели во Фејсбук групата Lurcher Link Rescue споделил симпатично, но истовремено смешно видео во кое можете да го видите неговото куче Бил како куца додека оди покрај него, имитирајќи го откако ја скршил ногата и заврши на патерици. Џонс признал дека не знаел дека кучето се преправа дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Игра со куче: Тој е очигледен победник

Сопствениците на домашни миленици често измислуваат разни игри да ги разонодат… Овој човек решил да игра со топка, но… Кучето е очигледно добро расположено за играње и на крај излегува како победник бидејќи сопственикот не може да врати една топка…но убаво се изнаиграле… Погледнете ја таа умешност: Doggo is the …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мачка која го моли сопственикот да ја гали станала хит на интернет

Мачките сакаат да се галат, но само кога се расположени за тоа. Исто така, тие не сакаат да бидат игнорирани и кога ќе побараат ваша нежност, сопственикот едноставно мора да ја обезбеди. Видеото во кое мачката го тапка сопственикот по рамото додека не ја погали стана хит на социјалните мрежи. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ – Куче 4. дена стоело на мост и гледало во водата: Оваа приказна ги растреперила и најтврдите срца!

Кога минувачите се обиделе да го одведат, животното избегало Фотографиите од верното милениче што седи до оградата на мостот во Кина ги растреперуваат дури и најтешките срца. Сведоците изјавиле дека очекувало неговиот сопственик да се врати по трагедијата на 30. мај. Тој побегнал кога минувачите се обиделе да го одведат …

Повеќе »

(ФОТО) Куче кое смета дека се уште е малечко кутре му помогнало на сопственикот после мозочниот удар

Крег Панкрист е поранешен професионален пливач кој доживеал тежок мозочен удар пред две години. Поради овој несреќен настан, тој ја изгубил можноста да зборува, да гледа и да шета некое време, пишува Daily Mail. Во тоа време, неговото семејство посвоило симпатично кутре, кого го именувала Роулф. Роулф е комбинација на …

Повеќе »