(ВИДЕО) Млада мечка ја оттргнала вратата од Ламборџини, реакцијата на сопственикот е потполно неочекувана!

Домашните миленици често можат да предизвикаат неред, но сопствениците обично им простуваат. Исто како сопственикот на ова младенче мечка.
Видеото доаѓа од Обединетите Арапски Емирати и прикажува млада мечка како доаѓа до Ламборџини и љубопитно се крева за да земе вкусно јаболко. Се крева до вратата на портокаловото Ламборџини. Иако се работи за Huracan Performante, автомобилот и системот за потпирање на вратите не издржале толкав товар.


View this post on Instagram

A post shared by Humaid Abdulla Albuqaish (@humaidalbuqaish)


Мечката случајно ја оттргнала вратата и му приредила значителен трошок на сопственикот. Многумина ќе се изненадат што сопственикот само се смеел на се, но уште почуден е фактот што некој има мечка за домашно милениче.

Сепак, сè станува јасно кога ќе дознаете дека се работи за шеикот Хумаид Абдула Албукаиш, колекционер на автомобили од Дубаи, кој е познат и по тоа што има многу егзотични миленичиња. Во неговата приватна зоолошка градина има тигри, лавови, хиени и змии. Кога станува збор за автомобилите, овој Huracan е само дел од „ергелата“ на Lamborghini во својата (пре)богата колекција.
Шеикот е доста популарен на социјалните мрежи, а милиони обожаватели ја следат неговата специфична љубов кон автомобилите и дивиот свет. И да, младата мечка успеала да дојде до јаболкото.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …