Tag Archives: колекционер

За колку е продадено Ферарито на Шумахер?

Болидот на Ферари Ф300 на седумкратниот шампион во Формула 1 Михаел Шумахер беше продаден на аукција во август 2022. година. Станува збор за болид од 1998. година во кој Шумахер освои четири од шест победи таа сезона во Канада (патеката Жил Винев), Франција (Пол Рикар), Велика Британија (Силверстон) и Италија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Млада мечка ја оттргнала вратата од Ламборџини, реакцијата на сопственикот е потполно неочекувана!

Домашните миленици често можат да предизвикаат неред, но сопствениците обично им простуваат. Исто како сопственикот на ова младенче мечка. Видеото доаѓа од Обединетите Арапски Емирати и прикажува млада мечка како доаѓа до Ламборџини и љубопитно се крева за да земе вкусно јаболко. Се крева до вратата на портокаловото Ламборџини. Иако …

Повеќе »

Роналдо се почестил со ново „Бугати“ – цената е страшна!

Станува збор за специјална серија од само 10 примероци. Уште во 2020. година, протекоа информации дека еден од десетте среќници што резервирале место за новото Бугати е Кристијано Роналдо. Страстен фан на Бугати, но и колекционер на автомобили, го избра Centodieci за својот трет бугати, пишува германски Bild. Тоа е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е човекот кој поседува најмногу оружје на светот: Има повеќе од 4.000 пушки, базуки, па дури и тенкови

Мел Бернштајн со право го нарекуваат “највооружениот човек во Америка”, меѓутоа по се изгледа за него првото место е резервирано и на светско ниво. Поради немилите масовни колежи, во американската јавност се води полемика околу достапноста на огненото оружје. Сепак, народот е поделен, а како што обично се случува, јужните …

Повеќе »

Вистинска приказна од еден таксист во Скопје: „Немав појма дека жена може толку да сака“

– До каде? *До Сити мол – Ти не си тој писателот, Драган Таневски? *Да, јас сум…  пријатно ме изненади таксистот. Немаше повеќе од 30 години. Имаше блага насмевка, од оние шо цело лице им се развлекува од уво до уво. – Одма те познав „бе брат“ – посебно го …

Повеќе »