Tag Archives: ламборџини

(ВИДЕО) Полјак сакал да се пофали во Ламборџини, па удрил во ѕид

КОГА ВОЗНАТА вештина и бројот на коњи под хаубата се во нерамнотежа, ги имаме сите услови за несреќа. Му недостига само малку адреналин и желба за покажување, исто како што имал овој возач. Видеото го овековечи моментот кога полски возач на Ламборџини врти на авенијата во Варшава. Со турирањето на …

Повеќе »

(ФОТО) Дивееле со Ламборџини, полицијата им ги запленила автомобилите

ДИВЕЛЕ навечер со своите Ламборџини, а полицијата решила да го „награди“ таквото однесување. Иако суперспортските автомобили се вообичаена глетка на британските патишта, а особено на улиците на Лондон, тоа не значи дека сите им се восхитуваат и уживаат во глетката и звучниот пејзаж. Особено не ако се раздени и ве …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕВЕ зошто мора да застанете на знакот Стоп

На снимката од страшната несреќа се гледа како Lamborghini Urus оди со голема брзина по патот, а неговиот возач донесува погрешна одлука. Решил да го игнорира знакот за Стоп и да забрза низ раскрсницата. Во тој момент на него од страна налетува теренец Нисан и го фрла на покривот. Ламборџинито …

Повеќе »

(ФОТО) Не е „Ламборџини“ за секого! Барем не во Скопје!

Несекојдневна глетка во центарот на Скопје. Иако на социјалните мрежи се коментира дека луксузно возило марка „Ламборџини“ се расипало на сред булевар кај ТЦ Мавровка во близина на судовите, сепак вистината е дека учествувало во сообраќајна несреќа. Од МВР за Курир велат дека кај нив сообраќајната несреќа била пријавена околу …

Повеќе »

(ФОТО) Ја надминал дозволената брзина за 110 км/ч – одземено му е Ламборџини

Конфискацијата на возила е се’ почеста казна што ја користи полицијата во многу делови од светот. Последниот пример доаѓа од Канада. Тој е доста спектакуларен бидејќи станува збор за исклучително скап италијански автомобил. Случајот го пријавила канадската полиција од Јорк. Ова е регион познат по својот рестриктивен пристап кон возачите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Млада мечка ја оттргнала вратата од Ламборџини, реакцијата на сопственикот е потполно неочекувана!

Домашните миленици често можат да предизвикаат неред, но сопствениците обично им простуваат. Исто како сопственикот на ова младенче мечка. Видеото доаѓа од Обединетите Арапски Емирати и прикажува млада мечка како доаѓа до Ламборџини и љубопитно се крева за да земе вкусно јаболко. Се крева до вратата на портокаловото Ламборџини. Иако …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како Lamborghini „ја наместил“ најпознатата автомобилска инфлуенсерка

ЛАМБОРГИНИ направил „шега“ и успеал. Секој кој сака супер спортски автомобили и користи социјални мрежи, знае кој е Supercar Blondie. Ова 36-годишна Австралијка со вистинското име Алекс Хирши има повеќе од 30. милиони обожаватели кои ги апсорбираат нејзините критики за претежно многу егзотични автомобили. Автомобилот често се претставува преку т.н. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопственикот на овој автомобил за регистарска табличка платил 10. милиони евра!

ЛАМБОРЏИНИ е сам по себе скап и ексклузивен автомобил, но тешко може да се измери со оваа регистарска табличка. Lamborghini Aventador SVJ Roaster е едно од најексклузивните Lamborghini на патиштата, но по цена од околу 390.000 евра тешко е да се мери со мала регистарска табличка. Имено, неа сопственикот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРКА НА ЗАБРЗУВАЊЕ: Red Bull F1, Lamborghini Huracan и Nissan GT-R 

Уште една неверојатна трка на забрзување. Во оваа трка се натпреваруваат болидите на тимот на Ред Бул од Формула 1 шампионатот, Ламборџини Хуракан и Нисан ГТ-Р. Ламбо се карактеризира со 5.2-литарски V10 мотор кој може да испорача 1200 КС и максимален вртежен момент од 1240 Nm. Импресивно, нели? Nissan GT-R …

Повеќе »