Tag Archives: домашни миленици

(ФОТО) Кучињата го „изеле“ добитното ливче, но сопствениците сепак ги добиле парите

Брачен пар во американската сојузна држава Орегон успеал да ја добие својата добивка на лотарија и покрај тоа што нивното куче им го изело ливчето. Можеби звучи како совршен изговор за заборавена домашна задача, но еден пар во Салем, Орегон, всушност наишол на многу важно и многу изџвакано парче хартија. …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈСЛАТКАТА ТЕПАЧКА што сте ја виделе – кој мислите дека го извлекол „ПОДЕБЕЛИОТ КРАЈ“?

Тандем кој ги стопли срцата на многумина Добро познат факт е дека животот со домашни миленици е прекрасен и возбудлив. Особено ако имате комбинација на некомпатибилни – и’ куче и’ мачка. Имено, ако се навикнете еден на друг од мали шепи, кучето и мачката можат да станат најдобри пријатели. Нивните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Млада мечка ја оттргнала вратата од Ламборџини, реакцијата на сопственикот е потполно неочекувана!

Домашните миленици често можат да предизвикаат неред, но сопствениците обично им простуваат. Исто како сопственикот на ова младенче мечка. Видеото доаѓа од Обединетите Арапски Емирати и прикажува млада мечка како доаѓа до Ламборџини и љубопитно се крева за да земе вкусно јаболко. Се крева до вратата на портокаловото Ламборџини. Иако …

Повеќе »

(ФОТО) Животот покрај домашните миленици никогаш не е здодевен: Тоа го покажуваат и овие премногу смешни фотки!

Ако сте сопственик на домашно милениче, поимот здодевност секако ви е потполно туѓ, бидејќи во соживот со животно едноставно нема време за такво нешто. Но, на нашите миленици понекогаш им е здодевно и одлучуваат да влезат во секакви ситуации, кои понекогаш нè забавуваат, а понекогаш и нè лутат. Погледнете што …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА – ЛАВОВИТЕ ДО ТОГАШ БИЛЕ ПОСЛУШНИ ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ: Еден ден ги одвел на прошетка и го нападнале – сопругата гледала беспомошно!

Еден човек од Јужна Африка бил убиен од неговите сакани бели лавови додека ги носел на дневна прошетка. Полицијата покренала истрага по смртта на Вест Метсон, човек кој се борел за зачувување на диви животни. „Се верува дека двата лава го нападнале нивниот сопственик за време на една од нивните …

Повеќе »

(ФОТО) Се шета трујач на кучиња: Предупредување за сопствениците на миленици!

„Во населбата „Лисиче“ во Скопје шета психопат и фрла отров по дворови…Ова го најдов вчера во мојот двор, врзано за ограда со метална жица. Монструмот стратешки го осмислил ова грозоморно дело за по втор пат да ми го отруе кучето. Луѓе, внимавајте на своите миленици. А тебе, „болеснику“ ќе те …

Повеќе »