Tag Archives: крај

(ФОТО) БОЛЕСТА ГО ОНЕСПОСОБИЛА – Поранешниот крал на ноќниот живот планира да стави крај на својот живот: „Со години сум како растение!“

Марк Флејшман, поранешниот крал на ноќниот живот и поранешен сопственик на њујоршкиот ноќен клуб „Студио 54“, ја споделил шокантната исповед откривајќи дека планира да стави крај на својот живот откако мистериозната болест „го претворила во растение“. 82-годишниот Флајшман за странските медиуми открил дека потрошил 15.000 долари на еднонасочен лет до …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРЕД ПИТ НАЈАВИЛ КРАЈ НА КАРИЕРАТА: „Во последното тримесечје сум“

Изгледа дека се ближи крајот на уште една спектакуларна холивудска кариера. Бред Пит (58) во разговор за медиумите најавил дека филмот „Bullet Train“ во кој ја имаше главната улога многу лесно може да биде неговиот последен голем проект. Тој станал, како што вели, многу пребирлив кога се во прашање понудите, …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕФИНИТИВНО ДОНЕЛА ОДЛУКА – ГОЛЕМАТА АКТУРСКА ЅВЕЗДА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД РАБОТА, А ЗА ТОА ИМА СИЛНА ПРИЧИНА: Целосно сум прегорена! Не можам повеќе! Цел свет е во шок!

Во големото интервју што го даде за „The Hollywood Reporter“, Сандра Булок објави дека се повлекува од актерството. Не знае колку ќе трае тој период на мирување или привремено пензионирање, но веќе ја радува помислата на тоа, бидејќи смета дека е дојдено време за полесен деловен распоред. Булок претходно најави …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лазаров објави крај на играчката кариера: „Заминувам со гордо крената глава!“

По повеќе од две децении професионален ракомер, безброј постигнати голови и освоени трофеи, најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров денеска објави крај на играчката кариера. На истек на договорот со Нант, Лазаров ќе одигра уште два натпревари и ќе се бори за еден трофеј. Лазаров (42) е еден од најдобрите македонски …

Повеќе »

ТЕНИСКИОТ СВЕТ ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Рафаел Надал најавил крај на кариерата

ШПАНСКИОТ тенисер Рафаел Надал признал дека утрешниот дуел против Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Ролан Гарос може да биде негов последен меч на Отвореното првенство на Франција. Во осминафиналето на вториот Грен слем турнир во сезоната, по голема борба во пет сета, Надал го совлада Канаѓанецот Феликс Оже-Алиасим. View this …

Повеќе »

Секс со пријател – да или не? ПЕТ ГОЛЕМИ ТАЈНИ кои никој нема да ви ги каже, а се пресудни…

Без обврска, гужвањето на креветот со некој во чие друштво уживате и кој го познавате во душа, изгледа магично. Во реалноста, знаете дека веројатно нема да успее, но затоа во вашата имагинација… Не е дека некој од вас ќе се заљуби, нели? Па што е проблемот? Што може да тргне …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Крај: Принцот Вилијам и Кејт не сакаат титули и формалности – подготвуваат драстични промени за монархијата

Извори блиски до палатата за британските медиуми откриле дека се подготвуваат големи промени во монархијата. Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон во соработка со советници дошле до идеја да ја модернизираат монархијата и едноставно некои работи да ги остават во минатото, таму каде што припаѓаат. Војводите наводно повеќе не …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСКРЕНО – ДИНО МЕРЛИН ЕДВАЈ ГИ ЗАДРЖАЛ СОЛЗИТЕ: „Имав тешка депресија и мислев дека ми дојде крајот“

ПЕЈАЧОТ Дино Мерлин е еден од најпознатите уметници, оној во чии песни многумина наоѓаат лек за проблемите, тагата, душата, но и уживаат во љубовта и убавите моменти. Бидејќи тој е оној кој е таму да и подари се’ на својата публика со песна, виор од емоции, несомнено сите мислат дека …

Повеќе »

КОГА ЌЕ ЗАВРШИ ПАНДЕМИЈАТА? Директорот на „Фајзер“ го навел точниот датум на крајот на епидемијата во САД

ЧЛЕН на одборот на директори на „Фајзер“, др. Скот Готлиб изјави за CNBC дека пандемијата во Соединетите држави може да заврши до јануари. – До 4 јануари оваа пандемија би можела да заврши. Потоа влегуваме во ендемската фаза на вирусот – рекол тој, а 4 јануари е, инаку, датумот кога …

Повеќе »