Tag Archives: швајцарија

(ФОТО) ТАКА ТОА СЕ ПРАВИ ВО СВЕТОТ – СИН НА ДИКТАТОР ВОЗЕЛ АВТОМОБИЛИ ВРЕДНИ МИЛИОНИ: Швајцарците му ги одземале и продале!

НА ПОЗИЦИЈАТА НА потпретседател на владата на Екваторска Гвинеја, предводена од неговиот татко, Теодорин Обианг ја оштетил земјата за стотици милиони долари, притоа си дозволувајќи му удобен живот во изобилство. А тоа, покрај голем број луксузни недвижнини, вклучувало и сосема бесмислени работи како купување скулптури на Мајкл Џексон. Во тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) САМОУБИСТВЕН СКОК – ПРЕДАЛЕКУ И ПРЕМНОГУ ВИСОКО А ТВРДЕЛ ДЕКА ЌЕ СКОКНЕ ВО ВОДА: Она што го направил сите ги оставило без здив!

Без оглед дали имал искуство со скоковите во вода или не, она што овој Швајцарец го направил се граничи со лудило. Тој тврдел дека ќе успее да се залета и од улицата директно да скокне во реката. Можеби тоа и не би било страшно ако помеѓу улицата и водата не …

Повеќе »

(ФОТО) И’ ШВАЈЦАРЦИТЕ МУ „СЕ ПОКЛОНИЈА“ НА ЃОКОВИЌ: Во Женева го дочекало многу пријатно изненадување!

Се чини успехот со освојувањето на петата титула на Вимблдон од страна на Новак Ѓоковиќ не се намалува во светот…Едно од последните пријатни изненадувања кои ги доживеал се случило во Женева, Швајцарија… На Новак Ѓоковиќ во Швајцарија, татковината на неговиот ривал Роџер Федерер, го чекало едно слатко изненадување. Најдобриот српски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимен документарец за Михаел Шумахер: Камерите со дозвола на семејството после пет години влегле во вилата на Шумахер!

Семејството на славниот возач на Формула 1, Германецот Михаел Шумахер, за прв пат по нecpeќата, која седумкратниот шампион на светот ја доживеа во декември 2013. година, дозволило новинари да влезат во семејната куќа. Имено, германските режисери Михаел Вех и Ханс Брун Камертенс, со целосна поддршка на семејството на славниот Германец …

Повеќе »

(ФОТО) Србинка ја згрозила Швајцарија: Родила близнаци а потоа едното бебе го забила во ѕид а другото го стапила во корпа за валкани алишта!

„Едноставно таму го оставив. Не знам што ми се вртеше низ глава“, му рекла на судијата. Но, хоророт ниту тогаш не бил завршен. Триесет и еден час подоцна повторно легнала во када и го родила второто дете… Во швајцарскиот град Луцерн во средата е објавена пресуда на 23. годишната Србинка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Голем верник во Швајцарија: Со „Ферари“ по Бадник!

Бадник и Божик се слават ширум светот, се палат бадници и се одбележува денот пред најрадосниот христијански празник. Го прославил и овој Србин кој живее во Швајцарија. И’, тоа не би било ништо чудно по своето дрво да не отишол со црвено „Ферари“. Бадникот го врзал за задниот дел од …

Повеќе »

(ФОТО) Лоши вести: Еве што рекол близок пријател на Михаел Шумахер за состојбата на шампионот на Формула 1!

Легендарниот Французин, Жан Тод (72) добил награда за животно дело а се’ благодарение на успесите на ферари во периодоот од 1999. до 2004. година кога на таа екипа титули и донесувал Михаел Шумахер. Кога ја добил наградата, некогашниот шеф на Ферари, не можел а да не проговори за Шумахер. „Го …

Повеќе »

(ФОТО) Свршеницата на Дарко Лазиќ објавила прва фотка со него:„Мојот живот!“

Како што пишуваат српските медиуми пејачот планира Марина да роди во една од најдобрите болници во Швајцарија и таму да продолжат да живеат. Дарко имал многу пријатели во Цирих кои ќе му понудат „кров над глава“ и ќе му излезат во пресрет… Откако мајката објавила фотографија со фолк пејачот Дарко …

Повеќе »

(ФОТО) Во оваа европска земја наскоро ќе се живее подолго дури и од Јапонија!

Јапонија со години се наоѓа на врвот на скалилото за најдолговечни нации на светот, со просечен животен век до 85. години. Наскоро во тоа ќе ги „прошиша“ една европска држава. Institute for Health Metrics and Evaluation направил нова студија која покажува дека до 2040. година таа титула ќе и припадне …

Повеќе »