Tag Archives: сексуално злоставување

(ФОТО) АКТЕРКАТА ОСУДЕНА ЗА С*КСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ НА ДЕВОЈЧЕ ИМА ГОЛЕМИ ПЛАНОВИ ПО ЗАТВОРСКАТА КАЗНА: Откриено како ги поминува деновите зад решетки!

Ѕвездата на Марвеловиот „Доктор Стрејнџ“, Зара Фитиан, која сексуално злоставувала 13-годишно девојче, наводно станала чистачка во затворот каде што ја отслужува казната. Зара се запишала на курс за чистење со надеж дека ќе и олесни да најде работа кога ќе и заврши казната. На почетокот на оваа година, филмската ѕвезда …

Повеќе »

Роднина на кралицата Елизабета обвинет за сексуално злоставување момче (11)

ЛОРД МАУНТБАТЕН е обвинет за злоупотреба на 11-годишно момче во дом за деца 43. години по неговата смрт. Артур Смит тврди дека во 1977. година, кога имал 11. години, Маунтбатен двапати го малтретирал во озлогласениот детски дом Кинкора во Северна Ирска. Лорд Маунтбатен, вујко на принцот Филип и братучед на …

Повеќе »

(ФОТО) Крис Нот, „Фаца“, од серијата „Сексот и градот“ ослободен од обвинувањата за сексуално злоставување: Жртвите решиле да снимат серија за да му се одмаздат!

Крис Нот, кој се прослави со улогата на Фаца во култната серија „Сексот и градот“, пред една година се најде во центарот на скандал по обвинувањата за сексуално злоставување. Имено, три девојки го обвинија за сексуален напад, после што судот докажа дека Крис е невин. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Популарниот пејач Ар Кели е осуден на 30. години поради обвинение за сексуална злоупотреба

Пејачот Ар Кели (55) во средата беше осуден на 30. години затвор за сексуално злоставување жени, девојчиња и момчиња, повеќе од 20. години откако првпат се соочи со обвинението. Минатиот септември, поротата во Њујорк го прогласи Кели за виновен за сексуална трговија и рекетирање, по сите девет точки од обвинението …

Повеќе »

(ФОТО) Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување на тројца мажи

АКТЕРОТ Кевин Спејси е обвинет за сексуално злоставување на тројца мажи во Велика Британија, пишува Би-Би-Си. “Одобрено е четирикратно обвинение за сексуален напад против Кевин Спејси (62). Тој е обвинет и за поттикнување на лице на пенетрирачка сексуална активност без согласност. Обвиненијата дојдоа по прегледувањето на доказите собрани од полицијата …

Повеќе »

СИТЕ ГО ОТПИШАА – ПОЧНАЛА ДА ПЕЛТЕЧИ НА ПРАШАЊЕТО ЗА С*КС СКАНДАЛОТ: Сара Џесика Паркер КОНЕЧНО проговорила за Зверка (Крис Нот) и обвинувањата за злоставување

Сара Џесика Паркер не разговара со својот долгогодишен актерски партнер од хитот „Сексот и градот“, Крис Нот откако се појавија обвиненијата кои го товарат за сексуално злоставување. „Не знам ни дали сум подготвена да зборувам за тоа. Но, мислам дека не реагирав на скандалот како продуцент“, рекла 57-годишната актерка и …

Повеќе »

МОРБИДНО – ПЕЈАЧКАТА ТРПЕЛА ЗЛОУПОТРЕБУВАЊЕ И ИЖИВУВАЊЕ: „Ми кажа дека сум оштетена роба, ме туркаше на креветот и СИЛУВАШЕ, а ќерка ми знаела за тоа!“

Поранешната „Спајсица“ Мел Би (46) и нејзината ќерка Феникс (22) ги споделија своите приказни како дел од кампањата за подигање на свеста за сексуалното насилство. Имено, пејачката била малтретирана од нејзиниот поранешен сопруг Стивен Белафонте, а нејзината ќерка била сведок на некои од неговите најлоши напади. Мел Би истакнала дека …

Повеќе »

Се појавиле НОВИ ДЕТАЛИ – Уште едно лице го обвини „Фаца“ за сексуална злоупотреба: Не знаел за „не“!

Актерот Крис Нот, кој гледачите го паметат како Фаца од популарната серија „Сексот и градот“, е обвинет за сексуално вознемирување, а сега се појавија повеќе детали. Се чини дека „Фаца“ не е она што го сугерира името. Две жени го обвинија за силување во 2004. и 2015. година. Еден од …

Повеќе »

Холивудски глумец осуден на 3. години затвор поради сексуално злоставување

Актерот Кевин Гатри е осуден на три години затвор за сексуално злоставување на актерка, инцидентот се случил во 2017. година во станот на актерот Скот Рид. Кевин Гатри, кој е познат по улогата на Абернати во филмот „Фантастични ѕверови“, сексуално ја искористил 29-годишната девојка по ноќното излегување за време на …

Повеќе »