СИТЕ ГО ОТПИШАА – ПОЧНАЛА ДА ПЕЛТЕЧИ НА ПРАШАЊЕТО ЗА С*КС СКАНДАЛОТ: Сара Џесика Паркер КОНЕЧНО проговорила за Зверка (Крис Нот) и обвинувањата за злоставување

Сара Џесика Паркер не разговара со својот долгогодишен актерски партнер од хитот „Сексот и градот“, Крис Нот откако се појавија обвиненијата кои го товарат за сексуално злоставување.
„Не знам ни дали сум подготвена да зборувам за тоа. Но, мислам дека не реагирав на скандалот како продуцент“, рекла 57-годишната актерка и извршен продуцент на серијата за THR. „И само така…“.

This image has an empty alt attribute; its file name is kris-not.jpg
Актерката станала прилично збунета и почнала да пелтечи додека одговарала на тоа непријатно прашање за нејзиниот колега, посрамениот 67-годишен Нот, кој го играше сопругот на Кери Бредшо – финансиерот Џон Џејмс Престон – Господин Ѕвер во сите шест сезони на „Сексот и градот”. два филмски спин-офови, како и неодамнешното враќање на хероините преку серијата „И само така”.
На 16 декември минатата година, Нот негираше дека сексуално злоставувал две жени кои контактирале со THR, тврдејќи дека тоа биле „договорени состаноци“.


This image has an empty alt attribute; its file name is sara-jesica-parker-884x1024.jpg
Но, после тоа уште две жени се огласија со слични тврдења за Нот, кој веднаш беше исфрлен од Агенцијата за уметници А3, а неговиот лик беше убиен во серијата „Еквалајзер“.
Сара не мораше да го отпушти господинот Ѕверка, бидејќи тој веќе почина во „И тек така“ поради срцев удар во првата епизода од серијата емитувана на 9. декември.

This image has an empty alt attribute; its file name is seksot-i-gradot.jpg
Бидејќи остана без актерска работа, Нот ги зголеми цените на Cameо – 600 долари за персонализирано видео за обожавателите (100 повеќе отколку пред скандалот), 2.000 долари за деловни видео содржини и 1.600 долари за лични видео повици во живо.
HBO Max на 22. март официјално објави дека ќе се снима втората сезона на серијата „And Just Like That“ – што значи дека Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис веројатно ќе добијат значително покачување на нивните претходни плати од 10. милиони долари.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Џез концерт на Гоце Стевковски Квинтет

На 6 декември 2023 година, со почеток од 19.00 часот, во ЈОУДК “Бранд Петрушев” во …