Tag Archives: салма хајек

(ФОТО) Салма Хајек ја фалат за изданието на Вимблдон: Гордо ја покажала својата седа коса

Салма Хајек следела натпревар на Вимблдон, а поради гордото прикажување на нејзината седа коса, нејзините фотографии набрзо привлекоа внимание и и’ донесоа бројни пофалби. Имено, штом на интернет се појавија фотографии од оскаровката (57), нејзините обожаватели ја преплавиле со комплименти и пофалби за грациозното носење на седата коса. Салма седела …

Повеќе »

(ФОТО) Откако беше обвинета за фотошопирање фотографии, актерката откри како изгледа без шминка

Откако беше обвинета дека изгледа непрепознатливо на фотографиите, Салма Хајек на Инстаграм го покажа својот изглед без шминка, а обожавателите го пофалија нејзиниот природен изглед. – Се будам и бројам колку побелени влакна и брчки утрово ја „уништија“ забавата“, напишала 56-годишната актерка со фотографијата која собрала повеќе од 200.000 лајкови. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Деколтето на Салма Хајек е приказна само по себе, а нејзиното лице – актерката е непрепознатлива

Актерката Салма Хајек се најде на листата на познати личности кои присуствуваа на премиерата на филмот Killers Of The Flower Moon во Кан. На црвениот тепих ѝ се придружи и нејзиниот сопруг Франс Анри Пиноа, а парот изгледаше блескаво како и обично. Сепак, ѕвезда беше Салма и нејзиниот прекрасен фустан. …

Повеќе »

(ФОТО) „Преефтино и вулгарно“: Салма Хајек ги разочарала луѓето со својот аутфит на Мет Гала

ЕДНА од најубавите холивудски актерки Салма Хајек на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се гледа како позира во црвениот фустан што го носеше на овогодинешната Мет Гала, но нејзиниот моден избор ги разочара следбениците и предизвика бројни негативни реакции. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не е секогаш сè гламурозно: САЛМА ХАЈЕК по Оскарите јаде сендвич во откопчан фустан – Ова е реалноста!

Салма Хајек сподели со своите следбеници што направила по Оскарите… Салма Хајек ја претстави реалноста на животот по Оскарите 2023 година, а не е се така гламурозно. Актерката сподели видео како јаде во кујната по настанот, облечена во прекрасен црвен фустан покриен со светки. Кога се свртела, на видеото се …

Повеќе »

(ФОТО) Салма Хајек му „рекла не“ на деколтето, но „да“ на…

…Мрежест фустан, кој, инаку, е нов тренд во светот на облеката. Салма Хајек неодамна присуствуваше на премиерата на филмот „Последниот танц на магичната мајка“, а нејзиниот аутфит привлече внимание. View this post on Instagram A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) Актерката на црвениот тепих прошетала во необичен мрежест …

Повеќе »

(ФОТО) Салма Хајек ја покажала совршената фигура на песочен часовник и прекрасното деколте

Свечената тоалета максимално ја истакнала сексипилноста на Салма… Во тесен фустан со кристали и проѕирни ракави, Салма изгледаше подобро од било кога. На 80-тото доделување на Златните глобуси во Лос Анџелес се појави и Салма Хајек (56), апсолутната кралица на црвениот тепих. Познатата актерка ја искористи можноста да ја покаже …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕМА ПОЛУДА ПРИКАЗНА ОД САЛМА ХАЈЕК: Луѓето врескаат од смеа кога ќе слушнат од каде и се нејзините, најголеми, гради во Холивуд

Салма Хајек се појави на премиерата на новиот филм Puss in Boots во Њујорк и во таа прилика го покажа своето завидно деколте. Салма Хаек (56) била главна атракција на црвениот тепих во Њујорк додека го промовирала својот нов филм „Мачорот во чизми“, а покрај неа позирале Антонио Бандерас. Облечена …

Повеќе »