(ФОТО) „Преефтино и вулгарно“: Салма Хајек ги разочарала луѓето со својот аутфит на Мет Гала

ЕДНА од најубавите холивудски актерки Салма Хајек на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се гледа како позира во црвениот фустан што го носеше на овогодинешната Мет Гала, но нејзиниот моден избор ги разочара следбениците и предизвика бројни негативни реакции.

„Преевтино и вулгарно“, „Има пари, но никогаш немала стил“, „Изгледа преевтино“, „Има тело на божица и стил на жена што носи најевтини работи“, „Зошто конечно не најми некој да ја научи малку за облекување и мода?“, „Не разочара“, се само дел од коментарите под нејзината објава.Инаку, актерката неодамна зборуваше за тоа како на почетокот на кариерата не можела да добие никакви улоги во комедии бидејќи во холивудските кругови важела за сексапил и „не смеела да биде смешна“.
„Цел живот сакав да се занимавам со комедија, а луѓето не ми дозволуваа. Ми рекоа: „Секси си, па не можеш да бидеш смешна“. Не само што не требаше да бидете паметни, туку не требаше да бидете ни смешни во деведесеттите“, рекла таа во интервју за GQ.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …