Tag Archives: вулгарно

(ФОТО) „Преефтино и вулгарно“: Салма Хајек ги разочарала луѓето со својот аутфит на Мет Гала

ЕДНА од најубавите холивудски актерки Салма Хајек на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се гледа како позира во црвениот фустан што го носеше на овогодинешната Мет Гала, но нејзиниот моден избор ги разочара следбениците и предизвика бројни негативни реакции. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА МАЈКА ТАКВА ЌЕРКА – Провокативното издание на ќерката на Мадона ја надминува секоја мерка

Ќерката на Мадона, Лоурдес Леон (26) присуствувала на отворањето на изложбата Mugler Couturissima во Њујорк и она што можеме да го кажеме е дека Мадона дефинитивно доби достоен наследник. Лоурдес успеала да привлече внимание покажувајќи ја неизбричената пазува, давајќи проблематични изјави под дејство на алкохол и дискутабилни комбинации на облека. …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е слика на патоказ во Одеса: „Право: Од*би. Десно: Од*би во Русија“

Дописникот на британскиот Guardian, Шон Вокер, на Твитер објавил фотографија од патоказ во украинскиот град Одеса. На патоказот пишува „Директно: Од*би. Лево: Од*би пак. Десно: Од*би во Русија“. Иако на почетокот се мислело дека фотографијата е фотошопирана, се покажало дека не е. Вокер ова го потврди објавувајќи фотографија од истиот …

Повеќе »

(ФОТО) ГО ПРИВЛЕКЛА ВНИМАНИЕТО НА МАШКИОТ ДЕЛ ОД ПУБЛИКАТА – ЗГОДНА МАЈКА ПОЗИРАЛА на Инстаграм: Многумина се убедени дека таа на фотографијата е гола!

Некои објавата ја сметаат за вулгарна… Тами Хембров, мајка на две деца и австралиски фитнес модел, е вистинска ѕвезда на Инстаграм пред се поради провокативните фотографии. Нејзината последна објава посебно го привлекла вниманието на машкиот дел од публиката. Позирала во провокативен костум за капење, а во прв план е нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) Елегантно или вулгарно: Глумицата не можела нормално да оди од премногу отвори на фустанот!

Креацијата имала шлиц до колковите, изрез на струкот и длабоко деколте, при што го направиле фустанот да изгледа “eвтино”… 45.годишната актерка Кејт Бекинсејл, една од најубавите жени на светот според списанието “FHM”, била во центарот на вниманието на доделувањето на наградите “Men of the Year Awards” во Лондон. Таа за …

Повеќе »

(ФОТО) Без граници и „вкус“: 7.тотални крајности за раскошно деколте

Иако раскошното деколте во момент може да ја истакне женственоста, претерувањето со покажувањето на градите многу бргу елеганцијата ја претвора во невкус. Ви донесуваме класични примери на добрите и лошите страни на вечното деколте презентирани од најпопуларните соппственички на раскошни убавини. Деколтето отсекогаш бил најјак женски адут. Тоа многу добро …

Повеќе »