(ФОТО) Сопругата на Кевин Костнер, Кристин, по 18 години брак поднела барање за развод

Сопругата на Кевин Костнер, Кристин, поднела барање за развод од ѕвездата на „Yellowstone“ по повеќе од 18 години брак.

„Со голема тага се појавија околности надвор од негова контрола, кои резултираа со тоа што госпоѓа Костнер морала да пристапи кон раскинување на бракот“, изјавил претставникот за печат на Кевин Костнер за Yahoo Entertainment. „Бараме да се почитува приватноста на Кристин и нивните деца додека се движат во овој тежок период“.


 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


A post shared by Kevin Costner & Modern West (@kevincostnermodernwest)


Според документите до кои дојде TMZ, Кристин во понеделникот поднела документи за да го прекине бракот и навела „непомирливи разлики“. Таа не бара поддршка од брачниот другар, бидејќи има предбрачен договор. Тие имаат три деца: Кејден (15), Хејс (14) и Грејс (12).


 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Kevin Costner & Modern West (@kevincostnermodernwest)


Кевин (68) и Кристин (49) се заедно 25 години. Тие се венчаа на ранчот на актерот од 160 хектари, „Данбар“, во Аспен, Калифорнија, во 2004 година. Тие ја држат својата врска и семејството подалеку од центарот на вниманието во последните две децении. Во ретко интервју за неговиот личен живот, актерот рекол дека пандемијата КОВИД-19 ја зајакнала нивната врска.
„Нашето партнерство навистина дојде во фокусот на тоа што правиме еден за друг и како се однесуваме со нашето семејство“, изјавил Кевин за People во 2020 година, додавајќи дека „навистина се чувствувам удобно со моето семејство“.
„Нашата куќа е како река: само треба да влезете во нејзиниот тек“, продолжил тој. „И што и да мислевте дека ќе биде, можеби сè уште може, но ќе мора да се работи со она што ќе го донесе денот“.
Кристин и Кевин првпат се запознале на терен за голф кога актерот вежбал за Tin Cup во 1996 година, според People. Тој сè уште бил технички оженет со својата прва сопруга Синди Силва, со која има три возрасни деца. Двајцата се разделија во 1994 година и, според Форбс, тие го имале еден од најскапите разводи во историјата бидејќи актерот наводно платил дури 80 милиони долари за спогодба. Во 1998 година, Кевин и Кристин повторно се поврзаа и оттогаш се заедно.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Kevin Costner & Modern West (@kevincostnermodernwest)

Веста за разводот доаѓа откако актерот е вмешан во жесток спор со продуцентите на Yellowstone што би можело да стави крај на вестерн серијата, која се рангира како најпопуларно стриминг шоу.

Извор:  yahoo.com

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …