Tag Archives: мет гала

(ФОТО) За изданието на Џенифер Лопез со години ќе се зборува

Иако Мет Гала одамна помина, сепак креациите на познатите ѕвезди се актуелна тема оваа недела. Меѓу нив се истакна тоалетот на пејачката Џенифер Лопез. Таа носеше креација на Ралф Лорен за овогодинешната 75-та Мет Гала, чија тема беше Карл Лагерфелд: A line of beaty. Латино дивата на овој свечен настан …

Повеќе »

(ФОТО) „Преефтино и вулгарно“: Салма Хајек ги разочарала луѓето со својот аутфит на Мет Гала

ЕДНА од најубавите холивудски актерки Салма Хајек на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се гледа како позира во црвениот фустан што го носеше на овогодинешната Мет Гала, но нејзиниот моден избор ги разочара следбениците и предизвика бројни негативни реакции. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИСТИГНАЛА СО СОПРУГОТ – Серена Вилијамс на Мет Гала го покажала трудничкиот стомак и открила дека го чека своето второ дете

Појавувајќи се на Мет Гала во Њујорк, Серена Вилијамс откри дека е бремена по втор пат покажувајќи го трудничкиот стомак, а на настанот се појави заедно со сопругот Алексис Оханијан. Познатата тенисерка минатата година најави повлекување од тенисот, откривајќи за „Вог“ дека сака да го зголеми своето семејство откако во …

Повеќе »

(ФОТО) „Тоа беше еден од нејзините најшокантни фустани“: За изгледот на ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА на „МЕТ ГАЛА“ и денес се зборува, а Кејт никако не би можела да го облече ОВА

Три месеци по разводот, принцезата Дијана се појавила во фустан кој се уште е тема на разговори. Неделата ја одбележува најпрестижниот моден настан на годината – „Мет Гала“. Црвениот тепих собра многу познати гости, а во 90-тите и принцезата Дијана прошетала низ музејот Метрополитен во Њујорк. На 9. декември 1996. …

Повеќе »

(ФОТО) „Голи“ фустани, пердуви и чипка: Модни акробации на „Мет Гала“

Во проѕирни фустани, покриени од глава до пети, со огромна наметка од пердуво… Имаше секакви модни акробации на овогодинешната Мет Гала. View this post on Instagram A post shared by Met Gala 2021 (@_metgala2021) Холивудските sвезди се собраа во Њујорк на познатата „Мет Гала“, што е еднакво на Оскар во …

Повеќе »

(ФОТО) Кети Холмс и Џејми Фокс првпат позирале како пар на црвен тепих

Откако на некое време ја прекинувале својата никогаш непотврдена врска, Кејти Холмс и Џејми Фокс повторно се заедно,а овојпат тоа одлучиле, првпат во седум години колку што се заедно, да го покажат и на црвениот тпеих на Мет Гала. Кејти и Џејмс не дошле заедно на Мет Гала, меѓутоа пред …

Повеќе »

(ФОТО) Најскандалозна Мет Гала досега: Лејди Гага на црвениот тепих останала во долна облека!

Во Њујоршкиот Метрополитен Музеј на уметности одржан е најважниот моден настан на годината – Мет Гала. Странските медиуми црвениот тепих на Мет Гала го прогласиле за најскандалоезн досега, а за тоа секако придонела и Лејди Гага, ѕвезда на вечерта која извела стриптиз. Лејди Гага прво се појавила во огромна розева …

Повеќе »

(ВИДЕО) Раперот Ту Чејнс на црвениот тепих на Мет Гала ја запросил својата сопруга!? 

Американскиот рапер, Ту Чејнс, на црвениот тепих на Мет гала вечерта ја запросил својата девојка Кеша Вард, а романтичната снимка  на запросувањето го обиколила светот.  Додека на тепихот се менувале бројни познати личности, американскиот рапер Ту Чејнс клекнал и ја прашал својата избраничка Кеша Вард, дали ќе сака да се …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез не престанува да воодушевува со својот изглед!

48. годишната пејачка и глумица блесна на црвениот тепих Џенифер Лопез синоќа по десетти пат се појавила на црвениот тепих на Мет гала и тоа со својот дечко Алекс Родригез. Џенифер исто така позирала и со Оливиер Растинг, дизајнер на Балмајн, со оглед на тоа дека за оваа пригода избрала …

Повеќе »