Tag Archives: роберт билбилов

(ВИДЕО) БИЛБИЛОВ СПАКУВА ОДЛИЧНО ПАРЧЕ – „Ме изгуби ти” се вика темата, а Ангел Спасов е новото име на домашната сцена

Ангел Спасов е ново име на домашната музичка сцена. Станува збор за младо момче, средношколец кој доаѓа од Струмица. Тој не случајно е во светот на музиката, која покрај медицината му е огромна љубов, и не случајно на јавноста ѝ ја промовира својата прва песна со наслов „Ме изгуби ти”, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Отворено со Роберт Билбилов: „Кога во своето дете ќе си ги видиш сопствените мани, тоа истовремено и’ те нервира и те засмева!“

Роберт Билбилов 20 години е на музичката сцена и како композитор и како пејач. Не мислел да пее, ама „Тајните ангели” која некогаш беше хит, наместо да ја даде на пејачот за кого ја напишал, ја задржал за себе. Раде Врчаковски-Врчак, го наговорил за оваа работа и така од композитор, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЦЕЛО Е КОГА ИМА СЕ: Антониа Гиговска во „Крива сум“ донесува повеќе од тоа!БРАВО!

Се вели цело е кога има се, но Антониа Гиговска во новата нумера „Крива сум“ има и повеќе од цело… Како што вели нејзината професорка по пеење, Ана Костадиновска „Порасна детулето“, така и Антониа во оваа најнова песна ги покажува своите вистински квалитети, големини, емоции… Текстот на Игор Џамбазот (уште …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Спасовска во новата „Сакам“ со моќна порака:„Човекот со срце да гледа, да исчисти очи од гордост беда!“

“Сакам” е новата песна од Марија Спасовска со која порачува “Човекот со срце да гледа, да исчисти очи од гордост и беда”. View this post on Instagram Finishing the new song 😀🎵🎼🎤🎧 @justrbproduction #newsong #new #song #soon #music A post shared by Marija Spasovska (@marija.spasovska_official) on Nov 7, 2019 at …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска подготви нова песна …И’, сигурно ќе ви се допадне!

Можеби најдобрата пејачка на „Песна на евровизија 2019“, нашата Тамара Тодевска која го оствари историскиот пласман за Македонија на овие музички натпревари и не е толку присутна на мак – поп сцената, поради настапите во Португалија, Данска…но затоа со својот тим подготви нова песна… View this post on Instagram #monsters …

Повеќе »

(ФОТО) Се „крчка“ евровизиската „Proud“ на Тамара: Ветениот термин помина – Кога конечно ќе ја чуеме?

При најавата на дневникот на МРТ дека Тамара Тодевска е избрана за претставничка на Македонија на „Песна на Евровизија“ во Израел беше најавено дека песната ќе ја слушнеме во втората половина на февруари (најавата беше на осми минатиот месец). Но, помина и март а од песната ниту трага ниту глас… …

Повеќе »

Тамара Тодевска во Тел Авив ќе пее „Proud“

Песната со работен наслов „Proud“ на авторскиот тим во состав Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветкоски во изведба на Тамара, ќе ја претставува Македонија на годинашниот Избор за песна на Евровизија во Тел Авив, Израел. Ова беше одлучено од консултативното тело на МРТ по иницијатива на Тамара на вчерашното …

Повеќе »

(ФОТО) „Макфест 2018“: Триумф на Антониа Гиговска со „Никогаш не вели никогаш“!

Со оглед на традицијата која ја има „Макфест“ заслужува подобри песни кои ќе го исполнуваат македонскиот етер најмалку една година, до следното издание на фестивалот, оти вака е многу, многу лошо… Антониа Гиговска со песната „Никогаш не вели никогаш“ е победник на 33.тото издание на фестивалот „Макфест“, кој синоќа заврши …

Повеќе »