Tag Archives: реклами

(ФОТО) МАЧЕН РАЗВОД: Роберт де Ниро (77) без пари па мора да работи по 12. часа дневно да ги задоволи „апетитите“ на бившата сопруга

Адвокатката на легендарниот актер Роберт де Ниро открила дека актерот нема пари и дека мора да ги прифати сите улоги што му се нудат, бидејќи неговата поранешна сопруга е зависна од купување облека од познати модни куќи и дијамантски прстени, на што троши милиони. Адвокатката Каролина Краус рекла дека е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Историја на контроверзни реклами: Господе боже, за што ли размислувале?

Во желбата да бидат различни и да го привлечат вниманието на клиентите со провокативно рекламирање, производителите на автомобили честопати го губат компасот. Контроверзната фотографија што Ауди ја повлече по реакциите на социјалните мрежи е само една во низата проблематични реклами за кои автомобилските компании не се прославија. Пред само неколку …

Повеќе »

(ФОТО) ТОП 10 НАЈГОЛЕМИ ЅВЕЗДИ НА ИНСТАГРАМ. Од една фотогарфија заработуваат и’ по еден милион долари!

Не е тајна дека познатите личности на Инстаграм на таканаречените спонзорирани натписи, каде што ги рекламираат производите на разни компании,прават милиони. На врвот на листата на успешни луѓе на Инстаграм е славниот актер Двејн „Рок“ Џонсон, а она што го издвојува е бројката што ја добива за една спонзорирана објава …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Роналдо од Инстаграм годишно заработува 45. милиони евра

Меси, всушност, заработува скоро половина помалку од Роналдо – 27 милиони евра, пензионираниот Бекам го задржа статусот и има приход од 10,3 милиони евра, а Нејмар 7,2 милиони евра Роналдо е првиот човек што пред три години надмина повеќе од 100-те милиони следбеници на Инстаграм… Португалскиот ас Кристиано Роналдо најмногу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јувентус го платил Роналдо 105. милиони евра: Еве што добил со него!

КРИСТИЈАНО Роналдо е суперsвезда. Каде и да дојде, тој е проследен со армија на приврзаници. Во Реал Мадрид тој веројатно беше последниот играч кој одговараше на тоа што треба да биде „Галактико“. Тогаш во 2018. година го изненади фудбалскиот свет и договори трансфер во Јувентус. Веднаш во својата прва сезона, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најдобри реклами кои ќе бидат емитувани на „Супер Бол“

Во ноќта помеѓу недела и понеделник, спортските фанови ширум светот го очекуваат преносот од 54. по ред Супер Боу (Super Bowl LIV). Бидејќи е една од најгледаните телевизиски програми, многумина подготвија нови реклами и трејлери. Покрај тоа што ќе го гледаме дуелот на Канзас Сити Чифтс и Сан Франциско Фортинерс, …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – ОКСАНА РОДИЛА ПЕТОРКА, А ПОТОА СОПРУГОТ ЈА НАПУШТИЛ: Три години подоцна таа живее подобро од било кога!

Прочитајте ја приказната за една навистина силна жена… До 2015. година, семејството на Оксана Кобелескај и Сергеј Семенов не било поразлично од милиони други: мама, тато и ќерката Алис. Неколку години по раѓањето на нивната најстара ќерка, парот започнал да размислува за проширување на семејството. Кога дознале, на ултразвук, дека …

Повеќе »

(ФОТО) ОВАА ЖЕНА ИМА НАВИСТИНА „ДОЛГ ЈАЗИК“: Има јазик долг 16 см и заработува скоро 80.000 евра годишно

Скоро на секоја фотографија е со исплазен јазик, а на себе скоро и да нема облека. Обожавателите во коментарите и пишуваат дека личи на змија или гуштер поради долгиот јазик И’ со јазик може да се заработува. Моделот и инфлуенцерка Микајла Саравиа (21) има јазик долг 16. сантиметри поради кој …

Повеќе »

(ФОТО) Доделувањето Оскари догодина ќе биде покусо: Воведуваат и’ нова категорија

Доделувањето на Оскарите, само во САД, во март оваа година, го следеле 26,5 милиони луѓе, во март оваа година, најмалку 90-годишната историја на доделување… Оргнизаторите на доделувањето на Оскари во средата објавија дека ќе ја скратат наградата на максимум три часа за телевизиската програма во живо, и ќе воведат нова …

Повеќе »