Tag Archives: разлики

Светска здравствена организација – Тедрос Адхан Гербрејезус: „Стапката на смртност од Ковид-19 е десет пати поголема отколку од грипот!“

Потврдени се 1.600.000 слкучаи на зараза со корона вирус во повеќе од 180 земји… Луѓето кои се заразуваат со новиот коронавирус, се изложени на далеку поголем ризик од смрт од оние што го добиваат грипот, предупредил Тедрос Адхан Гебрејезус, генерален директор на Светската здравствена организација (СЗО). „Стапката на морталитет од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најпознатиот тјунер на BMW ја „средил“ Toyota

AC Schnitzer  на општо воодушевување средил една Toyota. Општо е познато дека BMW и Toyota, кога станува збор за атрактивното купе, имаат многу заедничко. Се разбира, зборуваме за Toyota Supra, клон на BMW Z4 и обратно, кои освен дизајнот, споделуваат детали во поставките. Supra, исто така, носи и тркачката репутација …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШТО ДА СЕ КАЖЕ – Меланија повторно користи двојничка: Теоретичарите на завери тврдат дека оваа снимка од Нормандија го докажува тоа!

Оние кои го следат секој чекор на американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга, Меланија Трамп, тврдат дека првата дама користела двојничка во текот на посетата на гробовите на американските војници во Франција. Американскиот претседател и првата дама допатувале во Франција по повод одбележувањето на 75-годишнината од Денот Д. Како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бојата на жолчката е важна: Знаете ли кое јајце го снела здрава кокошка?

Тестото и колачите направени од домашни јајца имаат поинтензивна жолта боја од производите за кои се користени јајца купени во продавница. Бојата на жолчката и тоа како говори за потеклото на јајцето и кокошката која го снела. Домашните јајца и купечките јајца содржат подеднакво количество хранливи материи и двата вида …

Повеќе »

Ненадминливи разлики: Го сакате својот партнер, но се разидувате во овие работи! Тогаш врската е осудена на пропаст!

Колку и некој да ви се допаѓа, понекогаш односот со тој партнер не е за долги патеки… Понекогаш љубовта сама по себе не е доволна. Потребно е меѓусебно почитување, грижа и заеднички работи кои двојката засекогаш ќе ги врзе. Ако тие допирни точки ги нема, врската кога тогаш ќе пукне. …

Повеќе »