Tag Archives: пет загинати

(ВИДЕО) СТРАШНИ СНИМКИ ОД ТРАГЕДИЈАТА ВО БРАЗИЛ: Карпа се урнала во езеро, загинале туристи затоа што не се засолниле на време

Пет лица загинале, а девет се тешко повредени во страшната несреќа во бразилската држава Минас Жераис кога голема карпа се откорнала од остра карпа на брегот на езерото. Одронот се случил околу пладне во саботата, во кањон покрај езерото Фурнас во близина на градот Капитол. URGENTE!!! Pedras se soltam de …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРВИ СНИМКИ ОД НАПАДОТ НА БОЖИЌИНАТА ПАРАДА: Црвен автомобил „косел“ луѓе, врисоци и извици се шират низ градот…

ГОЛЕМА трагедија ја погоди американската сојузна држава Висконсин, во која најмалку пет лица загинаа кога црвен камионет влетав низ толпа луѓе за време на божиќната парада во градот Вокеши. Како што може да се види на снимката од местото на несреќата, црвениот автомобил со голема брзина влетал меѓу луѓето кои …

Повеќе »