Tag Archives: оскари

ПОЗНАТ АКТЕР ПОЧИНАЛ НА 58 ГОДИНИ ПО КРАТКА БОРБА СО БОЛЕСТА: Глумеше во популарна серија, а потоа следуваа други КУЛТНИ улоги

Актерот Ронан Виберт починал по кратка битка со болеста, јавуваат светските медиуми. Трагичната вест ја потврди неговиот тим соработници. Ронан починал на 58-годишна возраст, а ќе го паметиме по култните улоги во продукциите „Спасувајќи го господинот Бенкс“, „Дракула“, „Снешко“ и други. Тој исто така го глумеше Лепидус во високогледаната серија …

Повеќе »

(ФОТО) „Прашање на принцип“: Џенифер Анистон, наводно, ќе го тужи Бред Пит за 100. милиони долари

ЏЕНИФЕР АНИСТОН наводно е подготвена да го тужи својот поранешен сопруг Бред Пит за 100 милиони долари, а причината е деловна, пренесува Marca. Имено, неодамна било откриено дека Бред Пит имал намера да ја продаде заедничката продукциска куќа „План Б“, која ја основаа на почетокот на 2000-тите додека се уште …

Повеќе »

(ВИДЕО) Метју Пери открил зошто раскинал со Џулија Робертс: „Беше премногу за мене!“

Популарниот Чендлер од „Пријатели“ актерот Метју Пери се отворил за неговото додворување на познатата актерка Џулија Робертс и открил зошто раскинал со неа. Пери раскажал дека нивната романса започнала откако актерката била поканета да се појави на ситкомот во 1995. година. Продуцентите го замолиле да стапи во контакт со неа …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Вил Смит им посветила емотивна објава на „ќелавите“: „Борбата продолжува!“

Џејда Пинкет Смит ја искористи својата популарност на Инстаграм за да им го честита 14. септември на своите „ќелави браќа и сестри“, нивниот празник. Откако нејзиниот сопруг Вил Смит му удри шлаканица на Крис Рок на овогодинешните Оскари, секоја објава на Џејд привлекува внимание. Да потсетиме дека Смит му удри …

Повеќе »

(ФОТО) ХИЛАРИ СВОНК – ЖИВЕЕЛА ВО ПРИКОЛКА И НЕМАЛА ПАРИ ДА КУПИ ФУСТАН ЗА ОСКАРИТЕ: Еден настан целосно и го променил животот!

Таа го освои својот прв Оскар, а немала пари да плати за фустан на црвениот тепих. Неверојатната приказна за една од најдобрите актерки во Холивуд. Хилари Свонк наскоро ќе наполни 45. години. Доживеа светска слава, а нејзината приказна, чии детали се непознати дури и за оние кои често ги гледаат …

Повеќе »

Вил Смит ја добил наградата за најдобар актер: Три месеци по инцидентот на Оскарите

Вил Смит ја добил наградата BET… На Вил Смит му беше забрането да присуствува на Оскарите во следните 10 години откако го удри Крис Рок на овогодинешното доделување на Оскарите на 27. март, но тоа не го спречи актерот да освои уште една награда. Вил доби уште едно признание за …

Повеќе »

(ФОТО) КРИС РОК СЕ ОГЛАСИЛ ПОСЛЕ ЕДЕН МЕСЕЦ МОЛК: Ова е неговата прва објава на Инстаграм откако доби шлаканица од Вил Смит

Комичарот Крис Рок се огласи на социјалните мрежи по прв пат откако Вил Смит му удри шлаканица на овогодинешното доделување на Оскарите. На својот Инстаграм профил објави промотивна фотографија од својата светска турнеја наречена „Его смрт“, а најави три последователни настапи во Париз. На фотографијата Крис собра повеќе од 100 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НИКОЈ НЕ ОСТАНАЛ РАМНОДУШЕН – ОТКРИЕНА ВИСТИНАТА ЗАД ШОКАНТНАТА ПРЕТСТАВА НА ЛИЗА МИНЕЛИ НА ОСКАРИТЕ: После ова на многу луѓе ќе им се скршат срцата! Не ја испочитувале!

Пријател на Лиза Минели се огласил по оскаровскиот момент на легендарната актерка и Лејди Гага, која оваа година особено ги израдува сите. Имено, на сцената на Лиза Минели во инвалидска количка и Лејди Гага, која и е поддршка во моментот кога треба да се прогласат номинираните во категоријата најдобар филм, …

Повеќе »

(ФОТО) Не престануваат реакциите на забраната на Смит за пристап до Оскарите: Холивуд го чекаше ова!

ОТКАКО Академијата за филмски уметности и науки објави дека ќе му забрани на Вил Смит да присуствува на какви било настани на Академијата, вклучително и Оскар, во следните 10. години, корисниците на Твитер продолжуваат да ја коментираат одлуката. „Вил Смит мина речиси 15 години без добар филм. Тие 10. може …

Повеќе »