(ФОТО) Појавувањето на Морган Фримен на Оскарите ги изненадило гледачите: „Од кога е ќелав?“

МОРГАН Фримен го привлече вниманието на овогодинешното доделување на Оскарите.
Тој излезе на сцената со Маргот Роби држејќи го за рака. Актерот пристигна во црн костум, а на левата рака носеше кожна ракавица. Причината поради која ја носи е донекаде трагична. Имено, Фримен уште во 2008 година доживеа тешка сообраќајна несреќа во Мисисипи и беше тешко повреден при повеќекратно превртување на својот автомобил. Резултатот од таа несреќа е парализа на левата рака. Хирурзите се обиделе да ја спасат раката на Фримен, но оштетувањето на нервите било преголемо.

View this post on Instagram

A post shared by Margot Fãs (@margotbrnews)


Ракавицата Фримен ја носеше и на отворањето на Светското првенство во Катар. Многумина потоа зјапаа во неговата лева рака, која вообичаено вешто ја крие.


View this post on Instagram

A post shared by Oscars (@oscars.2023)


На доделувањето на Оскарите, актерот го привлече вниманието на фановите со сивите мустаќи и ќелавата глава. Имено, Фримен претходно имаше густа седа коса и брада, но сега се потстрижал.
„Дали навистина е ова Морган Фримен?“, „Како е можно да е ќелав?“, „Ќелавиот Морган Фримен е веројатно најчудното нешто што сум го видел оваа година“, се дел од коментарите на социјалните мрежи.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …