Tag Archives: морган фримен

(ФОТО) Појавувањето на Морган Фримен на Оскарите ги изненадило гледачите: „Од кога е ќелав?“

МОРГАН Фримен го привлече вниманието на овогодинешното доделување на Оскарите. Тој излезе на сцената со Маргот Роби држејќи го за рака. Актерот пристигна во црн костум, а на левата рака носеше кожна ракавица. Причината поради која ја носи е донекаде трагична. Имено, Фримен уште во 2008 година доживеа тешка сообраќајна …

Повеќе »

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО – На свеченото отворање се појави и холивудската ѕвезда Морган Фримен

Настанот започна со песна на пејач од Катар, а потоа на сцената се појави холивудската ѕвезда Морган Фримен Светското првенство во Катар беше отворено со свечен настан. Настанот започна со песна на пејач од Катар, а потоа на сцената се појави холивудската ѕвезда Морган Фримен. Тој беше наратор на воведниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бегство од Шошенк“ – после 27. години е оценет како најдобар филм на сите времиња

Пред 27 години филмот „Бегство од Шошенк“ за првпат беше прикажан во кината, а според IMDB, ова е најдобро оценетиот филм на сите времиња. „Бегство од Шошенк“ е американски драмски филм од 1994. година во режија и сценарио на Френк Дарабонт, базиран на романот на Рита Хејворт и „Бегство од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роберт Де Ниро е ѕвезда на нова урнебесна комедија

Познатиот актер Роберт Де Ниро неодамна наполни 77. години, но сепак е многу активен во Холивуд. Минатата година го видовме во многу успешните филмови „Џокер“ и „Ирецот“, додека во 2020. година тој ќе биде sвезда на две комедии. Едната од нив, наречена The Comeback Trail, ќе биде објавена на 13. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Прв поглед на „Angel Has Fallen“ со Џерард Батлер и Морган Фримен

Дојде време за нов филм на Џерард Батлер во кој игра таен агент кој ја штити Белата куќа… „Кога е направен обид за атентат на претседателот на САД, Алан Тримбул (Морган Фримен), неговиот доверлив повереник, агентот на тајната служба Мајк Бенинг (Џерард Батлер) е погрешно обвинет и одведен во притвор. …

Повеќе »

(ФОТО) Дошол ред и на него: Осум жени го обвиниле славниот глумец за сексуално злоставување

Дури осум жени го обвиниле славниот холивудски глумец Морган Фримен за сексуално злоставуавње и непримерено однесување, кое се однесува на непримерено допирање, но и двосмислено коментирање на нивниот изглед. Веста за тоа ја објавил CNN, а по интернет се проширила како молња. Во низата обвинувања кои последните месеци го погодуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантни обвинувања на сметка на Морган Фримен: Спиел со внуката!

Пред точно три години Холивуд го потресла веста за убиството на Еден Хајнс, внука на Морган Фримен, кој била избодена. За ова злосторство е обвинето нејзиното тогашно момче Ламар Девенпорт. Девенпорт, кому моментално му се суди изнел еден шокантен детал. Тој тврди дека славниот глумец имал афера со Еден Хајнс. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Битолчанецот Крис Петровски рамо до рамо со холивудските ѕвезди!

Младиот Крис Петровски кој е роден во Битола, како мал со семејството се преселува на Нов Зеланд. Но, неговата желба за глума го води во Лос Ангелес каде последните четири години е дел од актерската екипа на тв серијата „Madam Secretary“. Great time on set with the mighty @timmydaly and …

Повеќе »