Tag Archives: социјални мрежи

(ВИДЕО+ФОТО) ЖЕНИТЕ „ПАЃААТ“ ВО НЕСВЕСТ КОЛКУ СУМ АТРАКТИВЕН! Никој не може да поверува колку години има овој МАЖ, женскиот пол е луд по него!

Шон Дод (60) е маж од САД на кој очигледно не му недостасува самодоверба. Скромноста не ја смета за доблест, па редовно се снима себеси, а снимките ги објавува на ТикТок и другите социјални мрежи. „Кажи ми дека не изгледаш како да имаш толку години, кажи ми…“, вели женски глас …

Повеќе »

Од сиромаштија, до приватен авион и скапи автомобили: Кој е Хасбула – ѕвездата на социјалните мрежи?!

Дваесетгодишниот Хасбула Магомедов е една од најголемите ѕвезди на социјалните мрежи, а неговите следбеници ги воодушеви веста дека потпишал петгодишен договор со УФЦ. Поради ретко генетско нарушување, Хасбула иако има 20 години изгледа како дете, а токму тоа му донесе статус на светска сензација која денес живее на висока нога. …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕДИЦА ОД ОНЛАЈН НАСИЛСТВОТО – Порака на Марија Шерифовиќ по самоубиството на момчето од Лакташ: „Нема повеќе луѓе, само животни“

По веста за трагичната смрт на 22-годишниот млад човек од Лакташ кој се самоубил откако бил малтретиран на интернет, се огласи српската пејачка Марија Шерифовиќ која рече: „Нема повеќе луѓе, само ѕверови“. Веста за самоубиството на младиот човек од Лакташ, која следеше после потсмев на социјалните мрежи, го потресе Балканот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ ШЕГУВАЛ – Снимка од пцуењето на Бајден стана хит на социјалните мрежи

Видеото на кое американскиот претседател Џо Бајден пцуе стана хит на социјалните мрежи. Имено, Бајден вчера се сретнал со градоначалникот на Форт Мајерс Бич, Реј Марфи. Во еден момент тој рекол: „Никој не се зае**ва со некој по име Бајден“. Контекстот сè уште не е целосно јасен, но градоначалникот дефинитивно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кралот Чарлс ја шокирал светската јавност: „Гнил расист, сега сите и веруваме на Меган“

На социјалните мрежи кружи срамна снимка од кралот Чарлс, на која тој прескокнува црнец додека се ракува со ожалостените кои дојдоа да и оддадат почит на кралицата Елизабета. Луѓето со неверување гледаат како Чарлс ги поздравува сите присутни по ред, а потоа намерно го прескокнува човекот пред него, кој сè …

Повеќе »

САМО НЕКОЛКУ ДЕНА ОТКАКО НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ ПОЧИНАЛ ОД РАК, ЈА ШОКИРАЛО БИЗАРНОТО БАРАЊЕ НА СВЕКРВАТА: „Изгледа дека само ОВА го сакаат, збунета сум!“

Млада жена се соочила со болната загуба на нејзиниот сопруг кој починал од рак. Само неколку дена по неговата смрт и се јавиле свекорот и свекрвата со многу бизарно барање. Убедени дека нивниот син ќе се излечи, решиле да замрзнат неколку примероци од неговата сперма, за хемотерапијата да не ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМА – ШЕТАЛ ПО ЖЕЛЕЗНИЦА И СНИМАЛ ВИДЕО ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Толку се занел што не слушнал како доаѓа возот! Брутална снимка од несреќа на индиски тинејџер!

Тинејџер од Индија преживеа нешто што многумина би рекле дека е невозможно. Имено, на него удрил воз додека снимал видео за социјалните мрежи. Ова вознемирувачко видео го објавија медиумите ширум светот. На видеото може да се види како Акшај Раџ (17) оди покрај шините додека снима видео за Инстаграм. Сепак, …

Повеќе »

(ФОТО) Баба го водела внукот на синџир низ центарот на Суботица, вели дека си играле

Низ социјалните мрежи се прошири сликата на жена која води дете со синџир околу вратот низ центарот на Суботица. Како што се дознава, станува збор за жена од Будимпешта која продава на саемот во рамките на фестивалот Интеретно. Жената рекла дека детето и е внук, кој, според неа, сам го …

Повеќе »

(ФОТО) РОНАЛДО ЕКСПЛОДИРАЛ НА ИНСТАГРАМ! Во средината на приказната за ОТКАЗОТ во Јунајтед, тој го направи она што големите ѕвезди НЕ ГО прават

Кристијано Роналдо се бори со коментари и на Инстаграм, наместо да го спушти телефонот.Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо, се наоѓа во најтешкиот момент во кариерата, бидејќи цело лето се обидува да го напушти Манчестер Јунајтед, но има два проблеми – клубот не сака да го пушти …

Повеќе »