Tag Archives: министерка

(ФОТО) МАРЛЕНЕ СКИАПА – Француската министерка на удар бидејќи позирала за „Плејбој“

Марлене Скиапа, француската министерка за социјална политика, е на удар на критики поради позирање за насловната страница на магазинот „Плејбој“. Таа била фотографирана во бел фустан кој го истакнал нејзиното деколте. Таа дала опширно интервју во кое зборувала за правата на жените и ЛГБТ заедницата. Нејзиното појавување во споменатиот магазин …

Повеќе »

(ВИДЕО) Австралиска министерка: „Ѓоковиќ може да си замине кога сака!“

Австралиската министерка за внатрешни работи Карен Ендрјус рекла дека Новак Ѓоковиќ може да ја напушти Австралија кога ќе посака. Да потсетиме, најдобриот тенисер на светот е задржан во притвор за имигранти до понеделник, кога судот треба да одлучи по неговата жалба против одлуката на сојузната влада да му ја укине …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВ ЗЕЛАНД – БЛАМ ВО ЖИВО: Синот на министерката го прекинал интервјуто за да и покаже морков во облик на фалус!

Министерката од Нов Зеланд е уште една јавна личност која се посрамоти поради „инцидентот“ за време на видео повикот. Имено, телевизиското интервју во живо го прекинал нејзиниот син, кој влегол возбудено во собата мавтајќи со морков во форма на фалус. Кармел Сепулони, министер за социјален развој, правела интервју во живо …

Повеќе »

СВЕСНА ПОЛИТИЧАРКА: Британската министерка за здравство сама се ставила во карантин!

Надин Дорис, министерка за здравство на Обединетото Кралство,се тестирала за коронавирус а резултатот бил позитивен, па таа се приклучила на бројот на заразени лица кој надминува 380. во земјата. Според БиБиСи, Дорис е првиот член на владата и парламентот што е заразен со коронавирус. Откако дознала дека тестот е позитивен, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛИЧНОСТ ОКОЛУ КОЈА СЕ КРШАТ КОПЈА на социјалните медиуми: „Јас сум Рашела Мизрахи, горда Еврејка од Македонија“

Социјалните мрежи „горат“ со коментари за синоќешното обраќање на Рашела Мизрахи, техничката министерка која беше разрешена од нејзината функција, по предлог на техничкиот премиер Оливер Спасовски… И, додека едни коментираат дека и порано требало да се случи тоа, други пак едноставно споделуваат „И јас сум Рашела Мизрахи“… „Јас сум Рашела …

Повеќе »