Tag Archives: изолација

(ВИДЕО) Милиони луѓе се воодушевени од бабата и дедото кои после осум месеци прв пат ја прегрнуваат внуката

ТВ водителката и американска научничка Емили Каландрели објавила видео кое многумина разнежнило. Како што открила на својот профил на „Тикток“ @thespacegal, нејзините родители се вакцинирани против ковид-19 и сега, по осум месеци разделба, конечно им била дадена можност да се дружат со ќерката и со внуката Роуз. Емили истакнала дека …

Повеќе »

БРАЌАТА ГИ ЗАКОПАЛЕ ВОЕНИТЕ СЕКИРИ? Хари и Вилијам разговарале – Британците не дишат – дали на повидок е помирување!?

Принцот Хари пристигна во Лондон да присуствува на погребот на принцот Филип. Вниманието на јавноста сега е насочено кон кралското семејство, бидејќи ова е прв собир, откако принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл го обвинија кралското семејство за расизам. Хари слета пред неколку дена, но е во изолација. Според …

Повеќе »

Секоја 10-та личност по пандемијата нема да се врати на нормалниот живот: Ова се првите знаци!

Канадски психолог тврди дека многу луѓе станале патолошки исплашени од бактерии и вируси. Канадскиот психијатар, професор д-р Стивен Тејлор, во својата книга „Психологија на пандемијата“ тврди дека за 10. до 15. проценти од луѓето на планетата, животот никогаш нема да може да се врати во нормала, бидејќи во услови диктирани …

Повеќе »

(ФОТО) Џорџ Клуни за семејниот живот: „Жена ми би ме убила да го направам тоа…“

Џорџ Клуни поголемиот дел од времето го поминува дома со сопругата Амал и нивните 4-годишни близнаци Александар и Ела. Познатиот добитник на Оскар даде интервју за првиот број на списанието „W“ оваа година, во кое опиша како глумата ја заменил со семеен живот.   View this post on Instagram   …

Повеќе »

КОРОНА НЕ ГО ЗАОБИКОЛИ – Млад македонски пејач е во изолација и откри како се чувствува!

Млад, стар, женско, машко, богати, сиромашни, познати, непознати…да не набројуваме – корона вирусот никого не го поштедува…Мапаѓа каде ќе стаса и ќе види слабост… Една од жртвите е и младиот македонски пејач Гоце Бошковски кој беше учесник во „Ѕвездите на Гранд“ каде стаса до четвртиот круг. Короната владее од март …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најстарата Европејка преболела корона: „Не ни знаев дека сум болна!“

Калуѓерката од Франција, Лусиле Рандон е најстарата Европејка која преболела ковид-19 само неколку дена пред нејзиниот 117 роденден, пишува Би-Би-Си. Рандон го земала името Сестра Андре во 1944 .година, а на 16. јануари оваа година, тестирањето покажало дека е позитивна на коронавирус. Таа пред новинарите изјавила дека нема никакви симптоми …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЛА ФРИЗЕРКА И УЧИТЕЛКА! Кејт Мидлтон открила колку и било тешко да ги исполни сите семејни обврски за време на карантинот!

Во групниот разговор со неколку родители и наставници, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон открила што и е најтешко и како се справува со бројните нови улоги што и ги наметнала пандемијата на коронавирусот. Кејт го пофалила принцот Вилијам и истакнала дека тој е нејзината најголема поддршка. На прашањето со еден …

Повеќе »

Новите соеви на корона ја затвораат Европа: Британскиот и бразилскиот откриени во 70. земји

Новите видови на коронавируси предизвикаа хаос во Европа и доведоа до нови проблеми и затворање и покрај кампањата за вакцинација, која се спроведува со големи тешкотии. Австрија Од денес сите Австријци над 14. години мора да носат медицински маски во јавниот превоз, продавници, аптеки, болници, ординации. Поради зголемувањето на бројот …

Повеќе »

МАКРОН ИЗОЛИРАН, БРИСЕЛ ВО СТРАВ: Заболувањето на францускиот претседател од ковид 19 ги загрижило официјалните лица на ЕУ!

По инфицирање на Емануел Макрон, целата ЕУ е загрижена за здравјето на нејзините лидери! Европскиот совет, одржан на крајот од минатата недела во Брисел, веројатно било место на инфекција на шефот на француската држава, што го потврдила и министерката за здравство, Оливија Веран. Лидерите на ЕУ носеле маски, но не …

Повеќе »