Tag Archives: изолација

ГРИЖИ НА ФРАНЦУСКАТА ВЛАДА ПОРАДИ КОВИД 19 НА ТУР ДЕ ФРАНС: Премиерот во изолација!

Директорот на велосипедската трка Тур де Франс, Кристијан Придом, бил позитивен на корона. Затоа бил исклучен од турнирот и ќе биде изолиран осум дена. Сите велосипедисти се негативни, па трката продолжува нормално. За време на отсуството,неговите должности ќе ги преземе, неговиот заменик Франсоа Лемаршан. Овој позитивен тест за Придом, сепак, …

Повеќе »

ЛУКСУЗ – Стаклен шатор за бегство од секојдневието

Glamping подрачјето ја вклучува викендичката Rancho La Terapia изработена во форма на шатор со стаклени sидови Поседуваат бесконечен базен… The Ranch Therapy е идеално место за бегство од секојдневниот живот. Тоа е луксузно место за кампување лоцирано во центарот на островот Порторико. Glamping подрачјето ја вклучува викендичката Rancho La Terapia …

Повеќе »

(ФОТО) Очајнички сакала прегратка од баба си во изолација…па се сетила како да ја добие!

Таа дојде со идеја, нè информираше и помина неколку часа работејќи на завесата, рекла мама Линдзи, признавајќи дека „завесата и неа добро и дошла“ за да прегрне некои пријатели… Изолацијата и социјалното растојание поради пандемијата КОВИД-19 се веројатно најтешки за најмладите, а тоа го потврди и медицинската сестра од Калифорнија, …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон никогаш не изгледала подобро: Исончан тен, затегнато лице!

Изолацијата се чини дека и е многу пријатна на војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ги поминуваат деновите дома во изолација, како и повеќето Британци. Двојката ги извршува своите кралски должности преку видео повик, а популарната војвотка ја гледаме скоро секој ден. Иако светските медиуми претежно забележуваат дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Холанѓаните се снашле: Во рестораните тестираат нов начин на послужување на гостите

„Парола, снајди се“, вака може да се опише сегашната состојба на угостителите низ целиот свет заради пандемијата на коронавирус. Но, холандските угостители успеаа. Тие веќе започнаа со тестирање на нови начини за услужување на гостите во угостителските занаети во „стакленици“. Еден ресторан во Амстердам прима гости во одделни стаклени куќички …

Повеќе »

ПОВТОРНО СЕ РАЗВЕДУВА СЛАВНИОТ ПАР – Амал и Џорџ Клуни!? Еве што пресудило да ја донесат оваа ОДЛУКА!

Еден од најинтригантните бракови во Холивуд е помеѓу актерот Џорџ Клуни и Амал Клуни. Брачната двојка која ја чува приватноста и семејниот живот надвор од очите на јавноста се разведува,а сето тоа се должело на ефектите од пандемијата на коронавирус и животот во изолација. „Џорџ не е навикнат да му …

Повеќе »

(ВИДЕО) Две минутни вежби кои би требало да ги правите секој ден ако вежбате дома

АКТИВНОСТА е клучна за да останете здрави за време на изолацијата. Телото мора да се движи за да ја задржи силата и флексибилноста, особено ако работите од дома. Тогаш е многу важно да вежбате затоа што може да ги поправите ефектите од лошата позиција на телото после часови на работа …

Повеќе »

Кога Тајсон Фјури бара достава: Нарачал храна за 600 фунти = 42.000 денари

Никој не бил расположен за готвење Светскиот шампион во боксот, Тајсон Фјури, деновиве нарачал храна вредна 600 фунти (повеќе од 42.000 денари) за себе и неговото семејство, откриваат британските медиуми. Тој е во изолација со сопругата, петте деца, мајка му и мајката на сопругата, но очигледно никој не бил во …

Повеќе »

(ФОТО) Со години не можела да излезе на крај со акните: Имала лузни по лицето а потоа карантинот променил се!

Оваа девојка открила дека во самоизолација се ослободила од досадните мозолчиња што ја мачеле долго време Со години, новинарката Киера Картер имала проблеми со акните и целокупниот изглед на лицето, и пробала разни производи да помогне во закрепнување на нејзината кожа. Но, ништо не помогнало. Новинарката за убавина на Women’s …

Повеќе »