(ВИДЕО+ФОТО) Борбата со злобната болест ги потресе сите: Бора Ѓорѓевиќ исчезна од јавниот живот!

Во последните неколку години се’ почесто се слушаат гласини дека Бора Ѓорѓевиќ има здравствени проблеми, а во прилог на тоа говори и фактот дека тој исчезнал од јавниот живот.
Кога бил виден во градот на почетокот на пандемијата со својата трета сопруга Дубравка, која е 28 години помлада од него, не можело да остане незабележано дека оди со тешкотии, а некаде во тој период се зборувало дека е хоспитализиран во Ургентниот центар во Белград.

This image has an empty alt attribute; its file name is riblja-corba-2.jpg
Фронтменот на „Рибље чорбе“ ниту потврди ниту демантираше дека е болен, а писмено одговарал на директни новинарски прашања дека бендот подготвува нов албум и со нетрпение ги очекува последните концерти.


This image has an empty alt attribute; its file name is riblja-corba.jpg
„Информациите дека Бора има рак на простата не се точни. Тој се чувствува добро. Се слушаме секој ден“, рекол клавијатуристот на „Рибја супа“, Никола Зориќ на крајот на 2020. година, истакнувајќи дека Бора всушност не дава изјави бидејќи, како сите останати во групата, тој е скршен после смртта на Миша Алексиќ, кој почина како последица на короната.


На официјалната Фејсбук страница на „Рибја чорби“ се објавени фотографии и видео од два концерта што ги имале во Словенија од почетокот на годинава. Но, белграѓани последен пат го видоа Бора во живо минатото лето на Ташмајдан, на концерт одржан во чест на Миша Алексиќ.


На сцената се појави со видливи вишок килограми и, иако мораше да седи за време на настапот, пееше како во старите добри времиња. И тоа е најважно за почитувачите на неговиот лик и дело.

Фото: Принтскрин/YouTube/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

,,Гласна тишина” – самостојна изложба на младата визуелена уметница Мартина Спасовска

Вечерва со почеток од 20:00 часот во фоајето на Центарот за Култура Трајко Прокопиев во …