Tag Archives: болен

(ФОТО) НА МАЖОТ МУ РОДИВ БОЛНО ДЕТЕ, ЧУВСТВУВАВ ВИНА: Актерката која ја обожаваа во Македонија тешко ја поднела дијагнозата на синот

Кога се емитуваше познатата серија „Есмеларда“, улиците во Македонија беа празни. Актерката Летиција Калдерон, која ја доби улогата на главниот лик, беше многу популарна. Во екот на славата доживеала бројни предизвици, а за малку не им попуштала на пороците. View this post on Instagram A post shared by Leticia Calderón-F …

Повеќе »

Меси како дете страдал од нарушување на растот, еве како да го препознаете тоа кај децата

ИАКО денес е голема фудбалска ѕвезда, Лионел Меси како дете се соочил со голем здравствен проблем. Имено, кога имал само 11 години, неговите родители забележале дека неговиот раст не е како што се очекувало за дете на негова возраст. Според Times India, неговиот раст стагнирал, а набргу по посетата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ринго Стар (82) има корона. Откажал дури шест концерти на турнејата

ЗА ВИКЕНДОТ беше објавено дека 82-годишниот Ринго Стар откажува два концерта на својата турнеја поради болест, но не беше објавено дека болеста е ковид-19. Сега е потврдено дека поранешниот член на Битлси е позитивен на коронавирус и поради тоа мора да откаже дури шест настапи. Познатиот музичар, исто како и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ринго Стар е болен, ги откажал настапите: „Не е Ковид 19“

Ринго Стар бил принуден да ги откаже своите настапи овој викенд откако се разболел од мистериозна болест. Легендата на Битлси (82) требало да настапи во казиното Four Winds во Њу Бафало, Мичиген во саботата вечерта, но шоуто било откажано кога Стар почнал да се бори со својот глас. Потврдено е …

Повеќе »

(ФОТО) Брус Вилис, виден во јавност по долго време, не дозволил болеста да му го ускрати нормалниот живот

Брус Вилис после долго време беше виден во јавност. Иако се бори со тешка болест, не дозволил таа да му го ускрати нормалниот живот. Всушност, фотографите го фатиле во Лос Анџелес додека уживал во прошетка пред да оди во локален супермаркет. Се чини дека актерот е во добра форма. Неговата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Борбата со злобната болест ги потресе сите: Бора Ѓорѓевиќ исчезна од јавниот живот!

Во последните неколку години се’ почесто се слушаат гласини дека Бора Ѓорѓевиќ има здравствени проблеми, а во прилог на тоа говори и фактот дека тој исчезнал од јавниот живот.Кога бил виден во градот на почетокот на пандемијата со својата трета сопруга Дубравка, која е 28 години помлада од него, не …

Повеќе »

(ФОТО) Тажниот живот на гигантот од „Хари Потер“: Пет години е во инвалидска количка и живее во изнајмена штала

Шкотскиот актер Роби Колтрејн е најпознат по улогата на симпатичниот џин Рубеус Хагрид од филмовите за Хари Потер. Глумејќи чувар на клучеви и имот во Хогвортс, тој заработи милиони и ги освои срцата на обожавателите ширум светот, но неговиот живот воопшто не е како оној на типичните филмски ѕвезди. Колтрејн, …

Повеќе »

Џек Николсон повеќе не ја напуштал куќата: „Тажно е да се види како таков глумец заминува на тој начин“

Холивудскиот актер Џек Николсон не е виден во јавноста повеќе од една година, а неговите блиски пријатели стравуваат дека актерската легенда страда од деменција. 84-годишниот троен оскаровец ги поминува своите „тажни, последни денови“ во вила во Беверли Хилс, велат неговите пријатели. „Џек и јас сме пријатели со години и тој …

Повеќе »

Починал Вилијам Шекспир – првиот маж во светот кој прими вакцина против коронавирус

„Тој беше голем љубител на фотографијата, обожуваше џез и дружења, а ја сакаше и природата. Бил ќе остане запаметен по многу работи, особено по добрата смисла за хумор“, се вели во соопштението на семејството. Вилијам Шекспир, првиот маж на светот што прими вакцина против коронавирус, почина во болница на 81-годишна …

Повеќе »