Tag Archives: изолација

(ВИДЕО) “SeVeTeVe” покажала како чисти и во исто време вежба!

Северина на нејзиниот профил на Инстаграм започна со “SeVeTeVe” со цел да ги забавува нејзините фанови во ова време на седење дома и изостанок на многу културни настани… Северина ги најавила и вечерашните гости… Северина објавила видео со ја најавила вечерашната објава во живо на својата социјална мрежа Инстаграм, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славната пејачка Пинк е позитивна на коронавирусот: Остри критики кон власта која не прави тестови – со донација од милион долари се залага да се подобри состојбата!

Голем неуспех за власта е што нема поголем број на тестирања на корона. Оваа болест е сериозна и луѓето мора да знаат дека ги напаѓа и младите и старите, здравите и болните, богатите и сиромашните… Познатната американска пејачка Пинк објавила дека е позитивна на коронавиус, и дека ќе донира милион …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО – ШПАНСКО ГРАТЧЕ ЈА ПОБЕДИЛО КОРОНА: Се’ поради драстичните потези на градоначалникот после воведувањето на вонредната состојба!

Утврдениот град Сара де ла Сера (Zahara de la Sierra) во јужна Шпанија во историјата се користел за одбрана против непријателите. Маори и христијани се бореле за него во средниот век, а Французите ја кренале тврдината во воздух во 1812. година кога нивната војска бегала, пренесува Си-Ен-Ен. Сега неговата завидна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоко Ѓорчев од „изолација“ за граѓаните на Македонија: „Торна суриенто“ од дневната соба!

Не треба да поторуваме дека најголема љубов на Ѓоко Ѓорчев е музиката…Тој, едноставно кажано, живее за музиката… Како и повеќето граѓани на Македонија и Ѓоко седи дома и времето, нормално, го минува со музика… Живот за песна! Е, ова стварно не е видено…во дневната соба да си пееш како да …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВА И ТОПЛА ПРИКАЗНА: Деца посетиле пензионери во карантин и ги забавувале на неочекуван начин

САД влегуваат во третата недела на карантин на национално ниво и многу семејства сè уште се обидуваат да најдат нормална рутина на функционирање. И, бидејќи секојдневно добиваме нови информации за социјалната оддалеченост и најдобрите начини за борба против КОВИД-19, луѓето наоѓаат сè покреативни начини да им помогнат на оние најранливите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПАНДЕМИЈАТА И ЅВЕЗДИТЕ – Избегале во најлуксузниот апартман на светот: Дејвид и Викторија Бекам платиле 20 милиони евра за самоизолација

Повеќеспратницата, наменета само за најбогатата клиентела, ја дизајнирала сега починатата ѕвезда на архитектурата, Ирачанката Заха Хадид. Дејвид Бекам, неговата сопруга Викторија и нивните четири деца, среде пандемија на коронавирусот, се преселиле во нов објект. View this post on Instagram Staying at home for the ones that we love 🏠. Thank …

Повеќе »

Прославениот глумец им се обратил на следбениците:Том Хенкс открил како се чувствува откако е ИЗЛЕКУВАН од корона вирусот

Том и неговата сопруга Рита Вилсон минале две недели во карантин во Австралија, откако било потврдено дека се заразени со корона вирус Славниот американскиот актер Том Хенкс, кој после двонеделниот карантин се врати дома од Австралија, открилкако се чувствува откако се излечил од корона вирус. „Здраво на сите. Тука сме …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ ИМ Е ЛОШО ВО КАРАНТИН: Кејт и Вилијам објавиле фотографии од нивната раскошна палата!

Принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и нивните деца – Џорџ (6), Шарлот (4) и Луис (1) се повлекле во изолација во кралската резиденција во Кенсингтон, откако во Велика Британија бил прогласен карантин. View this post on Instagram Self-isolation and social distancing can pose huge challenges to our mental health — in …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО Е СИГУРНО – СИГУРНО Е – ПОРАДИ КОРОНА КАМПУВА ВО СВОЈОТ ДОМ: Екстремните мерки на американски пулмолог го воодушевиле светот!

Д-р Тими Ченг, лекар од Калифорнија, е специјалист за белодробни заболувања и во моментов, како и многу негови колеги ширум светот, се бори против инфекциите на корона вирус. Поради природата на неговата работа, тој е во ризична група,па д-р. Ченг решил да ја зголеми заштитата на своето семејство. Првата вечер …

Повеќе »